Dukla v piatok privíta Trnavu

Hokejisti HK Dukla Michalovce majú za sebou druhý z troch domácich zápasov. V stretnutí 10. kola nadstavbovej časti I. hokejovej ligy proti Liptovskému Mikulášu nenadviazali na výkon, z víťazného stretnutia proti Detve (4:2) a Liptákom podľahli tesne 2:3, keď rozhodujúci presný zásah zaznamenal dvadsaťšesť sekúnd pred koncom veterán prvoligových klzísk Juraj Kledrowetz. Na Duklu ešte čaká jeden domáci zápas, ktorý jej hráči odohrajú už v piatok 13.1., keď o 17.00 privítajú desiatu Trnavu.

Nešťastná prehra

Potom, čo Dukla v piatok porazila Detvu, diváci čakali víťazstvo aj proti Liptovskému Mikulášu. Zápas sa však nezačal odvíjať podľa predstáv Michalovčanov. Dukla totiž v prvej tretine dvakrát inkasovala a keďže v bránke hosťujúceho Palka neskončil ani jeden puk, jej hráči putovali do šatne s dvojgólovým mankom. „Chceli sme nadviazať na zápas s Detvou, ale vzhľadom na zdravotné problémy hráčov sme museli pozmeniť našu zostavu. Pre chorobu totiž nemohli nastúpiť Hančák, či Mucha. Vzhľadom nato, že sú to obaja beci, zostavu som musel poskladať trochu ináč. Prvá tretina nám vôbec nevyšla, keď sme dvakrát inkasovali,“ skonštatoval po nešťastnom stretnutí lodivod Dukly Ján Vodila. V druhej tretine sa Dukla snažila niečo so zápasom urobiť, jej hráči však nedokázali využiť na gól ani najčistejšie pozície. V závere druhej časti dokonca premrhali vyše minútovú presilovku o dvoch hráčoch. Vytúžený kontaktný gól prišiel až v záverečnej časti, keď Paľovčík tečoval v presilovej hre strelu Šeligu od modrej. Michalovčanom vzápätí narástli krídla a odmenou za ich snahu bol vyrovnávajúci gól Macha v 56. minúte. Keď sa už zdalo, že o víťazovi rozhodne predlženie, presne dvadsaťšesť sekúnd pred koncom napriahol od modrej veterán Kledrowetz a rozhodol, že tri body poputujú na Liptov. „V druhej a tretej časti sme už hrali hokej, ktorý chcem vidieť aj v ďalších zápasoch. Podarilo sa nám vyrovnať, no dvadsaťšesť sekúnd pred koncom sme inkasovali úder, na ktorý sme už nemohli reagovať,“ dodal Vodila, ktorý nebol spokojný s výkonom niektorých hráčov. „Po prvej tretine som musel pristúpiť k zmenám v zostave, pretože niektorí hráči nepodali taký výkon, aký od nich očakávam. Momentálne je situácia taká, že keď si niektorí jednotlivci nevstúpia do svedomia, tak si jednoducho budú musieť zbaliť svoje veci a tento tím opustia,“ nedával si Vodila servítku pred ústa.

O jeden gól v sieti Mikuláša sa postaral Milan Mach

V piatok privítajú Trnavu

Dukla tak stratila zápas v závere, čo sa jej v tejto sezóne nestalo prvýkrát. Aj v stretnutí proti Liptovskému Mikulášu sa jej hráči nevyhli individuálnym chýbam, čo ich stálo lepší výsledok. "Hlavne v prvej tretine sme robili chyby, ktoré by sa nám nemali stávať. Od druhej časti, keď sme trochu pozmenili útoky sa naša hra zmenila. Ešte raz, škoda toho záveru. Musíme však dať hlavy hore, čakajú nás ďalšie zápasy," uviedol kormidelník Dukly, ktorého zverenci absolvujú v piatok už tretí domáci duel v rade, v ktorom privítajú desiatu Trnavu. Vodilovi však robia vrásky na čele zranenia tímu. Na piatkové stretnutie pravdepodobne nenastúpia stále chorí Mucha, či Hančák, navyše počas stretnutia s Liptovským Mikulášom sa zranil Paľovčík a štvrtkový tréning nedokončil ďalší bek Žemba, ktorý má podľa najnovších informácií zlomenú nohu.