Dukla si hravo poradila s Trnavou

Hokejisti HK Dukla Michalovce porazili v zápase 11. kola nadstavbovej časti I. hokejovej ligy na svojom lade Trnavu vysoko 7:0. O presné zásahy Dukly sa postarali dvakrát Boltun a Drotár, raz sa presadili Mach, Pavličko a Kovaľ.  Za zmienku stoja aj štyri asistencie Rastislava Gašpara. Zápasom s Trnavou ukončili Michalovčania domácu trojzápasovú sériu, v ktorej zaznamenali dve výhry (Detva 4:2, Trnava 7:0) a jednu prehru (Liptovský Mikuláš 2:3). V utorok cestujú zverenci trénera Vodilu do Senice, doma ich opäť uvidíme v piatok 20.1., keď o 17.00 privítajú Prešov.

Dukla začala zápas, na ktorý nastúpila iba s troma "čistými" obrancami zhurta, keď už v siedmej sekunde musel golman hostí Petrovič zasahovať po strele Minčáka. O niekoľko sekúnd mal gól na hokejke aj Gašpar, no trnavská obrana odolala. V druhej minúte však už kapitulovala, keď si od modrej nakorčuľoval na puk Boltun a svojim prvým gólom v seniorskej kategórii potešil prvýkrát michalovských divákov. Dukla pokračovala v nápore aj naďalej. V 7. minúte unikol obrane hostí Majeský, no jeho samostatný nájazd ostal nepremenený. V 10. minúte už Dukla viedla 2:0, keď Gašpar fantastickou prihrávkou našiel Macha a ten upravil na 2:0. Ďalší gól mohla Dukla pridať v 15. minúte, keď si počas presilovky nakorčuľoval pred bránku Boltun, ten však tentoraz však odkrytú bránku hostí netrafil. V posledných sekundách prvej časti mohli ešte skórovať Minčák aj Slovák, no ich šance ostali nevyužité.

V druhej tretine Dukla pokračovala v streleckom koncerte. V 24. minúte odišiel na trestnú lavicu Kubica a domácim stačilo iba desať sekúnd nato, aby Pavličko strelil ich tretí gól. Hostia si aj naďalej proti rýchlejším Michalovčanom počínali proti pravidlám, čo bola voda na mlyn pre Duklu. V 32. minúte išiel na trestnú lavicu Čunderlík, no ten sa tam ohrial iba päť sekúnd, keď Dukla gólom Drotára bleskovo využila jeho vylúčenie.

V tretej časti naďalej pokračovala dominancia domácich hráčov. Diváci si po piatykrát v zápase mohli zakričať gól v 43. minúte, potom, čo sa presadil Kovaľ. Ďalší presný zásah zaznamenal o štyri minúty neskôr po individuálnej akcii Drotár. Domáci aj napriek vysokému vedeniu nepoľavili a stále búšili do súpera. Siedmy gól mohli pridať Kovaľ, Slovák, Králik, či Minčák, no presný zásah sa podaril až 65 sekúnd pred koncom mladému Boltunovi.

Štatistika:

HK Dukla Michalovce - HK Trnava  7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Góly: 2.Boltun (Gašpar, Mach), 10.Mach (Gašpar), 24.Pavličko (Majeský, Šeliga) pres/1, 32.Drotár (Gašpar, Boržík) pres/1, 46.Kovaľ (Fajčák, Slovák), 48.Drotár, 59. Boltun (Gašpar, Drotár)

Vylúčení: 4:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolín - Tornay, Vasilňák. Divákov: 950.

Michalovce: Kotvan - Boržík, Gavura, Kadlubiak, Boltun, Šeliga, Kovaľ - Majeský, Minčák, Opatovský - Drotár, Gašpar, Mach - Slovák, Fajčák, Králik - Pavličko.

Trnava: Petrovič - Reho, Šimka, Slaninka, Hano, Kubica, Hronec - Bohunický, Čunderlík, Duran - Dudáš, Melichar, Božik - Vrábel, Pista, Prna.

Ďalší program Dukly v nadstavbovej časti: 11. kolo: 12. kolo: Utorok 17.1. Senica - Michalovce. 13.kolo: Piatok 20.1. o 17.00 Michalovce - Prešov. Nedeľa 22.1. Vsunutý zápas Michalovce - SR 20. 14.kolo: Utorok 24.1. Topoľčany - Michalovce. 15.kolo: Piatok 27.1. o 17.00 Michalovce - Bardejov. 16.kolo: Utorok 31.1. Piešťany - Michalovce. 17.kolo: Piatok 3.2. o 17.00 Michalovce - Spišská Nová Ves. 18.kolo: Nedeľa 5.2. Detva - Michalovce.

Uverejnené: 13.01.2012 20:12:18