Dvojgólové víťazstvo Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce triufmovali v zápase 13. kola I.hokejovej ligy na domácom ľade nad Prešovom 5:3. O presné zásahy domácich sa postarali Drotár, Mach, Paľovčík, Fajčák a Králik. Dukla sa síce rozbiehala pomalšie, keď po 8. minútach prehrávala 0:2, no potom jej hráči zapli na vyššie obrátky a zaslúžene doviedli zápas do víťazného konca. Zverenci trénera Vodilu sa predstavia doma aj v nedeľu 22.1, keď o 17.00 privítajú na svojom ľade Slovensko 20.

Zápas medzi siedmym a ôsmym tímom tabuľky začali lepšie hosti, ktorí za osem minút viedli 2:0. Najprv sa po prvej strele na bránu domácich presadil Cmorej a o dve minúty neskôr pri presilovke štyroch proti trom mieril presne aj Segľa. Domáci sa následne snažili o kontaktný gól. Najprv streleckú mušku pokúšal Mach a o niekoľko sekúnd vytiahol Kmeť v bránke Prešova vynikajúci semafor po strele Drotára. V 15. minúte však bol golman Prešova bezmocný, keď Drotár napriahol od modrej a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. O minútu neskôr unikla dvojica Cmorej, Horčík, no druhý menovaný puk za Kotvana nepretlačil. Následne mohol v presilovej hre vyrovnať Mach, ani jeho strela si však cestu do siete nenašla. V 18. minúte mala Dukla ideálnu príležitosť vyrovnať, keď jej hráči hrali sedemdesiat sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Z obrovského tlaku však zverenci trénera Vodilu nevyťažili nič. V záverečných sekundách ešte Minčák ideálne naservíroval puk Drotárovi, ten však minul prázdnu bránku hostí.

Dukla sa od začiatku druhej časti snažila o vyrovnanie. To sa jej hráčom podarilo už v druhej minúte, keď sa pri skrumáži pred Kmeťovou bránkou najlepšie zorientoval Mach. O niekoľko sekúnd mohol ten istý hráč poslať Duklu do vedenia, jeho strelu však prešovský golman tentoraz kryl. V 28. minúte išli do vedenia opäť hosti, keď Vorobeľ presnou strelou potrestal Boržíkovo vylúčenie. Dukla sa tak opäť musela vrhnúť do útoku. Najskôr mohli vyrovnať Minčák a Králik, no tretí gól Dukly sa podarilo streliť až Paľovčíkovi, ktorý v 34. minúte zužitkoval Slovákovu prihrávku. O dve minúty Konig ideálne vysunul Fajčáka a mladík v drese Dukly nedal v samostatnom nájazde Kmeťovi šancu. O niekoľko sekúnd už Dukla mohla viesť o dva góly, no Minčákovú prihrávku nepremenil Gašpar na piaty gól domácich. V posledných sekundách ešte ohrozil prešovskú bránku Králik.

V záverečnej časti sa hostia síce snažili vyrovnať, no domáci mali hráči držali zápas pevne v rukách. V 50. minúte našiel Minčák krásnou prihrávkou Králika a ten upravil na konečných 5:3. Hostia síce v závere vrhli všetky sily do útoku, no Kotvana v bránke Dukly už neprekonali.

HK Dukla Michalovce – HC 07 Prešov  5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

Góly: 15. Drotár (Gašpar), 22. Mach (Drotár), 34. Paľovčík (Slovák), 36. Fajčák (König), 51. Králik (Fajčák, Minčák) - 6. Cmorej (Hajnik, Haas), 8. Segľa (Vorobel) pres/1, 28. Vorobel (Segľa) pres/1

Vylúčení: 5:8. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bodák – Kalina, Beňuška. Divákov: 950.

Michalovce: Kotvan- Boržik, Šeliga, Kovaľ, Hančák, König, Kadlubiak, Mucha- Slovák, Palovčík, Opatovský - Drotár, Gašpar, Mach - Halás, Fajčák, Minčák - Králik, Pavličko.

Prešov: Kmeť- Haas, Obuch, Špila, Chovan, Vorobel, Koma, Popela- Hajnik, Horský, Cmorej, Bednár, Caban, Raček, Jonák, Kubus, Segľa, Kivader.

Ďalší program Dukly v nadstavbovej časti:  11. kolo: Nedeľa 22.1. Vsunutý zápas Michalovce - SR 20. 14.kolo: Utorok 24.1. Topoľčany - Michalovce. 15.kolo: Piatok 27.1. o 17.00 Michalovce - Bardejov. 16.kolo: Utorok 31.1. Piešťany - Michalovce. 17.kolo: Piatok 3.2. o 17.00 Michalovce - Spišská Nová Ves. 18.kolo: Nedeľa 5.2. Detva - Michalovce.

Uverejnené: 20.01.2012 21:10:23