Hc winLand s druhou prehrou, zajtra len o bronz

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na domácom winLand Cupe, keď tentoraz podľahli Dukle Praha po boji 29:31, hoci ešte v 37. minúte viedli o štyri góly 20:16. Záver však lepšie vyšiel hráčom Dukly, ktorí otočili priebeh stretnutia a do tabuľky si pripísali ďalšie dva body. V druhom dnešnom stretnutí si poradila maďarská Tatabanyia s poľským Mielcom 30:24, hoci po polčase prehrávali 11:15. WinLand Cup vyvrcholí v nedeľu záverečnými zápasmi. O 16.30 proti sebe nastúpia Dukla Praha a Tatabanyia a keďže oba tímy majú na svojom konte po dvoch dňoch štyri body, víťaz tohto stretnutia sa stane aj celkovým víťazom turnaja. V druhom zápase o 18.30 sa stretnú zatiaľ bezbodový Mielec a domáci winLand.

Hc winLand Michalovce – Dukla Praha 29:31 (17:14)

Pok.hody: 4/4-4/3. Vylúčení: 4-4. ČK: 0:1 (58. Tréner hostí Kotrč za protesty). Rozhodovali: Dvorský, Sivák. Divákov: 730.

Michalovce: Kolpak, Bumbera, Popčák – Kučer 2, Pilník, Babjak, Kollár 2, Sadovij 3, Kocák 1, Holdoš 1, Pylypenko 6, Orlovský 1, T.Urban 5/3, Kuzmenko, Tybulevyč 5/1, Géci 3.

Dukla Praha : Rangl, Suchý, Pertžala - Kern, Kastner 2, Aliapulios, Mráz 2, Piskáč 4, Kotrč 4/1, Syřínek 2, Sýkora, Skopál, Lehocký 7, Šustek 5, Krupa 5/2.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí po presných zásahoch Pylypenka viedli v 2. minúte 2:0. Dukla však šnúrou troch gólov otočila výsledok a po presnej strele Kotrča viedli hostia 2:3. Tri góly v rade sa však podarili následne aj winLandu a po premenenej sedmičke navrátilca Urbana viedli v 7. minúte 5:3. Následne si domáci udržiavali jeden-dvojgólový náskok až do 20. minúty, kedy išli po troch presných zásahoch Tybulevyča do vedenia 13:9. Hostia síce znížili Kotrčom na 13:10, no potom strelil winLand v krátkom slede tri góly, o ktoré sa postarali dvakrát Géci a raz Kollár a zverenci trénera Jana viedli v 26. minúte 16:10. Záver prvého polčasu však vyšiel lepšie hosťom, ktorí štyrmi gólmi v rade znížili na 16:14. Posledné slovo v prvom dejstve mal Kučer, ktorý upravil na polčasových 17:14.

Druhý polčas otvoril premenenou sedmičkou Urban a winLand tak viedol 18:14. Štvorgólový rozdiel bol až do 38. minúty, keď Kollár dával na 20:16. Následne Dukla zapla na väčšie obrátky a aj vďaka zákrokom brankára Suchého začala ukrajovať z náskoku winLandu. Ten sa im podarilo zmazať v 43. minúte, keď Krupa vyrovnal na 21:21. Dukla sa dostala na koňa a gólmi Syřínka a Krúpu jej hráči viedli v 45. minúte o dva góly 21:23. WinLand sa ešte raz dostal do zápasu, keď v 56. minúte vyrovnal Urban na 26:26, no následne Dukla strelila tri góly v rade a po presnom zásahu Mráza viedla 26:29. Sadovyj síce v predposlednej minúte ešte znížil na rozdiel jedného gólu 29:30, no Lehocký v posledných sekundách zápasu presným zásahom naklonil misky váh na stranu Dukly, ktorá si tak na turnaji pripísala druhé víťazstvo a zajtra sa spolu s Tatabanyiou pobije o celkové prvenstvo. Winlandu bohužiaľ ostane len zápas o bronz, v ktorom si zmeria sily proti takisto bezbodovému Mielcu.

Tauron Stall Mielec – Tatabanya  24:30 (15:11)

Pok. hody : 1/1 - 4/4. Vylúčení : 6 - 7. ČK : Kubisztal (Mielec - za 3 vylúčenia) Rozhodcovia : Rudinský, Mandák.

Tauron Stall Mielec : Wolanski, Lipa - Wilk 1, Albin 6, Janyst 1, Szatro 1, Sobut 2/1, Spera 2, Babicz 3, Kubisztal, Gawecki, Kiepulski, Bastak, Glinski 4, Chodara 4.

Tatabanya: Bartcuz, Szente – Pasztor 1, Diaz 1, Schneider, Ivancsik 2, Gróf, Szabó, Kocsis 5, Kanyo 1, Rédei 7, Lele 6, Pordán 2, Takács 4/4, Deneš, Bodó.