Dukla vo výbornom zápase pokorila Bardejov

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v zápase 15. kola nadstavbovej časti I. hokejovej ligy na domácom ľade nad lídrom súťaže Bardejovom 5:3. O presné zásahy Dukly sa postarali Drotár, Šechný, Majeský, Čierny a Paľovčík, ktorý upravoval skóre do prázdnej brány. Na zverencov trénera Vodilu čakajú do konca nadstavbovej časti ešte tri zápasy. V utorok 31. januára cestujú do Piešťan, v piatok 3. februára privítajú o 17.00 na svojom ľade Spišskú Novú Ves a nadstavbovú časť ukončia v nedeľu 5. februára, keď nastúpia v Detve.

Zápas siedmych Michaloviec a lídra súťaže priniesol vynikajúci hokej z oboch strán. Prakticky celý zápas sa bolo na čo pozerať. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim hráčom. Už v sedemdesiatej šiestej sekunde išiel na trestnú lavicu Valchař a jeho vylúčenie potrestal otváracím gólom Drotár. Odpoveď hostí prišil v 4. minúte, keď sa k puku pred bránkou domácich dostal Dancsák a vyrovnal na 1:1. V 7. minúte unikla vo vlastnom oslabení dvojica Petruška, Dancák, Kotvan však tentoraz ostal nepokorený. Na druhej strane mal pri hre štyroch proti štyrom gól na hokejke Opatovský, jeho strela však tesne minulá bránku hostí. V deviatej minúte mali hostia obrovskú šancu dostať sa do vedenie, keď na trestnej lavici bola dvojica Michalovčanov a Bardejovčania tak mali výhodu päťdesiat sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov. Presilovku však hostia nevyužili.

V úvode druhej časti išiel na trestnú lavicu obranca hostí Takáč, Dukla však jeho vylúčenie nepotrestala. Najbližšie ku gólu mal Kadlubiak, ktorého strela v závere presilovej hry len tesne minulá bránku. V 28. minúte unikol obrane hostí Paľovčík, jeho strela však opäť tesne minula bránku hostí. Následne mohol Duklu poslať do vedenia Králik, ktorý však na Martona v bránke hostí nevyzrel. Tridsiata tretia minúta priniesla domácim osemdesiatštyri sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú Michalovčania presným zásahom Šechného aj využili. O niekoľko sekúnd mal gól na hokejke aj Slovák, skóre sa však menilo na druhej strane. V 36. minúte sa dostal k puku pred bránkou domácich Minčák a presnou strelou vyrovnal na 2:2.

V úvode tretej tretiny si prišli na svoje diváci, keď po zmätkoch pri bráne hostí sa do seba pustili domáci Boltun a hosťujúci Schneider. Ich šarvátku hlavný rozhodca vyriešil dvoma nižšími trestami, navyše domáci hráč dostal aj osobný trest na 10 minút. V 43. minúte mohol Bardejov poslať do vedenia Dancsák, s jeho strelou si však Kotvan poradil. Čo sa nepodarilo jemu, to sa podarilo o niekoľko minút Náhlikovi, ktorý sa najlepšie zorientoval pred Kotvanom a posla hostí do vedenia. Vyrovnať mohol už o niekoľko sekúnd Boržík, s jeho strelou si však Marton poradil. V 49. minúte putoval na trestnú lavicu Školiak a jeho vylúčenie Dukla využila na vyrovnanie, keď Drotárovu strelu tečoval do siete Majeský. Už o päťdesiat sekúnd sa domáci radovali znovu, potom čo Čierny v úniku nedal Martonovi šancu a strelou do horného rohu poslal Duklu do vedenia. V záverečných minútach mohol vyrovnať najprv Gmitter a potom aj Minčák. V poslednej minúte sa hostia odhodlali k záverečnej power – play, no Paľovčík gólom do prázdnej brány definitívne naklonil misky váh na stranu Dukly.

HK Dukla Michalovce - HC 46 Bemaco Bardejov  5:3  (1:1, 1:1, 3:1)

Góly: 2. Drotár (Mucha, Gašpar) pres/1, 33. Šechný (Gašpar) pres/2, 51. Majeský (Drotár, Šechný) pres/1, 52. Čierny (Paľovčík, Fajčák), 60. Paľovčík (Drotár)  - 4. Dancsák (Baláž), 36. Minčák (Baláž, Petruška), 48. Náhlik (Valentín)

Vylúčení: 6:8, navyše Kadlubiak 10. Min. FILM, Boltun 10. min. UDERY, Mach 10, min. NAPHK – Polaček 10. min FILM, Polaček DKZ. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Juraj – Kalina, Hric. Divákov: 1150.

Michalovce: Kotvan - Boržik, Kovaľ, Kadlubiak, Mucha, Boltun, Šeliga, Petruňa - Slovák, Šechný, Opatovský, Drotár, Gašpar, Mach - Majeský, Palovčík, Čierny - Králik, Fajčák, Pavličko.

Bardejov:  Marton - Takáč, Šimo, Valentín, Gajdoš, Školiak, Polaček, Mojdis - Gmitter, Minčák, Baláž - Petruška, Dancsák, Valchař - Molnár, Náhlik, Schneider - Mihalič, Belušár, Knap.

Ďalší program Dukly v nadstavbovej časti:  16.kolo: Utorok 31.1. Piešťany - Michalovce. 17.kolo: Piatok 3.2. o 17.00 Michalovce - Spišská Nová Ves. 18.kolo: Nedeľa 5.2. Detva - Michalovce.

Uverejnené: 27.01.2012 20:28:52