Iuventa v zápase zvratov porazila Partizánske

Hádzanárky michalovskej Iuventy zdolali po veľkej dráme v domácom súboji 17. kola WHIL Partizánske 27:25 (12:12) a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke. Hádzanárky Iuventy Michalovce. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia na budúcu nedeľu v Zlíne, doma ich uvidíme o rovné dva týždne v prestížnom súboji proti ambicióznej Porube.

Iuventa nastúpila na stretnutie proti aktuálnemu víťazovi Slovenského pohára stále bez zranenej brankárky Gubíkovej, druhá brankárska opora Kudročová bola iba na lavičke náhradníkov. Domáce mali úvod ako z partesu. Skóre otvorila v 1. minúte Tobiašová, v 7. minúte po presnom zásahu Pollákovej bolo 4:0. V týchto momentoch Iuventu výrazne podržala debutantka Krebsová, ktorá chytili niekoľko dobrých príležitosti hostí. Partizánske sa prvýkrát presadilo až v 10. minúte, keď úspešnou realizátorkou sedemetrového hodu bola Michnová. Iuventa ešte v trinástej minúte viedla po presnom zásahu Tobiašovej 6:2, potom sa však začala karta obracať. Hráčky Partizánskeho šnúrou štyroch gólov v 17. minúte vyrovnali na 6:6. Následne sa obe družstvá ťahali o každý jeden gól, ani jeden tím si nevypracoval výraznejší náskok. Hostky sa prvýkrát v zápase dostali do vedenia v 28. minúte, keď Michnová premenila sedemmetrový hod a Partizánske viedlo 11:12. V záverečnej minúte vyrovnala na polčasových 12:12 Hollá.

V úvode druhého dejstva sa opäť obe družstvá ťahali o každý gól, Iuventa sa dostala do vedenia v 35. minúte, keď Hollá dávala na 15:14. Hráčky Partizánskeho však kontrovali troma gólmi a po góle Košíkovej v 38. minúte viedli 15:17. V 43. minúte po góle Michnovej už bol rozdiel v skóre trojgólový 17:20. Na tento stav zareagoval tréner Iuventy Packa oddychovým časom. Domácim hráčkam oddychový čas pomohol a v 49. minúte po presnom zásahu Wollingerovej bol stav 21:21. Partizánske sa ešte raz vrátilo do zápasu, keď po presných zásahoch Košíkovej a Michnovej viedlo v 51. minúte 21:23, záver zápasu však vyšiel lepšie domácim hráčkam. V ich bráne sa opäť rozchytala Krebsová a aj jej zásluhou sa Iuventa ujala v 56. minúte po góle Szollosiovej vedenia 26:23. Hostkám sa ešte podarilo znížiť na rozdiel na jedného gólu 26:25, Trehubovová však v posledných sekundách domáce ukľudnila gólom na 27:25. Záverečný útok hostí už na výsledku nič nezmenil, a tak si hráčky Iuventy doslova vydolovali cenné víťazstvo nad nebezpečným súperom.

Michalovce - Partizánske  27:25 (12:12)

Pok. hody: 1/1 - 3/3, vylúčené: 3 - 1. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula - 1000 divákov:

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 4, Maszkáľová, Bačíková, Hollá 3, Polláková 3, Geričová, Horňáková, Szöllösiová 1, Kovaličková 1, Tobiašová 7, Wollingerová 3, Rebičová, Trehubovová 5/1.

DANLOG: Z. Školková, Súlovská - Košíková 4, Blažeková 4, Preťová, Legeňová, Kankulová, Zajačková, Szökeová, Kertészová 7, Z. Janšáková, H. Janšáková, Šáteková, Michnová 10/3, Bettáková.

Zvyšné výsledky 17. kola, sobota: Most - Jindřichuv Hradec 31:20 (12:8), Olomouc - Písek 33:30 (19:13),  Šaľa - Senec 34:31 (20:12), Poruba - Zlín 35:24 (18:10). Nedeľa: Slavia Praha - Veselí : (:)