Basketbalistky 1.BK-D prehrali na palubovke lídra

Počas víkendu odohrali zápasy 11. kola aj obe družstvá 1. BK-D Michalovce, ktoré zhodne účinkujú v II. basketbalovej lige Skupina Východ. Tentoraz sa viac darilo juniorkám. Tie si na domácej palubovke poradili s rezervou extraligovej Rožňavy, ktorú zdolali 79:50. Menej úspešné boli ženy. V súboji dvoch najlepších tímov totiž nestačili na celok Tydamu Košice, ktorému podľahli na jeho palubovke 52:65, hoci po polčase viedli 32:26. Do konca súťaže ešte ostávajú tri kolá. V nich sa oba michalovské celky stretnú vo vzájomnom zápase, ženy ešte cestujú do Starej Ľubovne a doma sa predstavia v poslednom 14. kole, keď 25. februára privítajú Rožňavu. Na juniorky ešte čaká v 13. kole domáci zápas proti Unionu Košice a základnú časť zakončia na palubovke Bardejova.

Tydam UPJŠ Košice - 1. BK-D Michalovce  65:52 (23:32)

Štvrtiny: (12:12,14:20,22:6,17:14)

1. BK-D: Terezková 16, Jurašková 12, V. Vargová 8, Nagyová 6, Priščáková 4, P. Vargová 4, Maľuková 2, Lipková, Mrázova, Jančárová, Regendová.

Zisky: Priščáková 10, Terezková 9, Jurašková a Maľuková po 7

Doskoky: Terezková 9, V. Vargová 5

Tréner Ladislav Janošov: "Dievčatá začali u vedúceho družstva tabuľky dobre a v druhej štvrtine si vybojovali mierny šesťbodový náskok. Už v tejto štvrtine však dievčatá vypustili záver, kde dovolili súperovi znížiť, keďže viedli už o dvanásť bodov. Nesústredený výkon pokračoval aj na začiatku druhého polčasu. Dievčatá nezachytili nástup do druhého dejstva, čo súper vedený skúsenou Špilárovou dokonale využil. My sme zase nedokázali využiť ani tie najväčšie príležitosti, z pod koša sme premenili z 22 iba 12 pokusov a takisto nám nepadla ani jedna trojka. V zápase sme síce získali až 49 lôpt, no nedokázali sme to využiť, začo nás súperky trestali."

1. BK-D Michalovce juniorky - Rožňava B 79:50 (40:23)

Štvrtiny: (30:2, 10:21, 26:14, 13:13)

Strelci: Regendová 24, Firkaľová 16, Harmanová 11

Doskoky: Regendová 12, Harmanová 7

Zisky: Regendová 10, Pražmová 5

Tréner Ladislav Janošov: "Juniorky odohrali výborný zápas a mierneho favorita, rezervu extraligového celku nepustili takmer do ničoho. Základ víťazstva dievčatá položili už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali o dvadsaťosem bodov. V druhej štvrtine síce mierne poľavili, no v tretej časti sa opäť vrátili k svojej hre. V poslednej štvrtine sa zápas už iba dohrával a tak som mohol dať príležitosť aj hráčkam z lavičky."