Dukla vyhrala v Detve, play off proti Mikulášu

Hokejisti HK Dukla Michalovce vyhrali v poslednom nadstavbovom kole na ľade Detvy 5:4. O jej presné zásahy sa postarali dvakrát Opatovský a po jednom góle pridali Kovaľ, Šechný a Gašpar. Dukla si týmto víťazstvom zabezpečila v tabuľke šieste miesto, z ktorého pôjde aj do play off. Jej súperom vo vyraďovacej časti bude tretí Liptovský Mikuláš. Prvé dva zápasy sú na programe nedeľu 12. a pondelok 13. 2. na ľade Liptovského Mikuláša. Doma sa Dukla predstaví v treťom zápase vyraďovacej časti vo štvrtok 16.2. Prípadný štvrtý zápas je na programe na druhý deň.

V stretnutí, ktoré rozhodovalo o celkovom umiestnení obidvoch tímov a teda aj tom, z akého miesta pôjdu obidvaja do play off ,začali lepšie domáci. Tí išli už v 4. minúte do vedenia po presnom zásahu Škvarku, ktorý sa presadil v hre štyroch proti štyrom. V 11. minúte už bolo 2:0, keď sa strelecky presadil Kentoš. Dukla mala možnosť streliť kontaktný gól v závere prvej časti pri presilovej hre po výlúčení Haťaša, no prevahu o jedného hráča zverenci trénera Vodilu nevyužili. To sa im podarilo až v 25. minúte, keď presilovku využil Opatovský. Ten istý hráč sa radoval aj o šesťdesiatdva sekúnd neskôr, keď svojim presným zásahom vyrovnal na 2:2. V závere druhej tretiny putoval na trestnú lavicu Mucha a jeho vylúčenie potrestal vedúcim gólom Srnka. Záverečnú časť však lepšie zvládla Dukla. V 47. minúte nabil počas presilovej hry Paľovčík Kovaľovi a michalovský mladík vyrovnal na 3:3. V 53. minúte už Dukla viedla, keď sa po spolupráci celého prvého útoku presadil jeho center Richard Šechný. Chvíľu nato putoval na lavicu hanby Kóňa a jeho vylúčenie potrestal Gašpar piatym gólom v sieti Detvy. Domáci v závere vrhli všetky sily do útoku. Po vylúčeniach Kadlubiaka a Boržíka mali šancu dvojnásobnej presilovky, ktorú využil na kontaktný gól Mahdalík. Vyrovnať sa však už domácim nepodarilo, a tak Michalovce idú do vyraďovacej časti zo šiesteho miesta a Detva zo siedmeho. Súperom zverencov trénera Vodilu vo vyraďovacej časti bude Liptovský Mikuláš, Detva sa predstaví proti Piešťanom.

HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce  4:5 (2:0,1:2,1:3)

Vylúčení: 7:10. Presilovky: 2:3. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vojtek - Valko, Číž.

Góly: 4.Škvarka (Šiška, Paciga), 11.Kentoš (Zošiak, Kóňa), 38.Srnka (Paciga, Mahdalík) pres/1, 59.Mahdalík (Zuzin) pres/2 - 26.Opatovský (Šechný, Slovák) pres/1, 27. Opatovský (Boržík), 47.Kovaľ (Paľovčík) pres/1, 53. Šechný (Slovák, Opatovský), 55. Gašpar (Šechný, Slovák) pres/1

HC 07 Detva: Lipnický - Šiška, Škvarka, Dvořák, Hataš, Nemček, Penxa, Zošiak, Neumann - Srnka, Mahdalík, Paciga - Čanky, Kóňa, Čavrk - Rehuš, Piperek, Dobrý - Zuzin, Haas, Kentoš.

HK Dukla Michalovce: Kotvan - Boržik, Kovaľ, Kadlubiak, Mucha, Králik, Chovan - Slovák, Šechný, Opatovský - Drotár, Gašpar, Majeský - Mach, Palovčík, Čierny - Pavličko.

Ostatné výsledky 18. kola nadstavbovej časti:

HK Trnava - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:5 (2:3,0:1,1:1), HK Spišská Nová Ves - HC Dukla Senica 1:2 (1:0,0:1,0:1), ŠHK 37 Piešťany - Prešov 1:2 (0:1,0:0,1:1), HC 46 Bardejov - HC Topoľčany 16:2 (3:1,4:1,9:0)

Prípadné piate zápasy: Nedeľa 19.2.

Najbližší program Dukly: Prvý zápas play off: Nedeľa 12.2. Liptovský Mikuláš - Michalovce. Druhý zápas play off: Pondelok 13.2. Liptovský Mikuláš - Michalovce. Tretí zápas play off: Štvrtok 16.2. Michalovce - Liptovský Mikuláš.