Iuventa vyhrala gólom v posledných sekundách

open text

V šlágri 19. kola WHIL sa zrodilo tesné víťazstvo Iuventy Michalovce nad Sokolom Poruba 35:34, keď o rozhodujúci zásah sa štyri sekundy pred sirénou postarala Patrícia Wollingerová. Zverenky trénera Jána Packu sa v nasledujúcich dvoch kolách predstavia na ihriskách súperov, najprv na budúce nedeľu na ihrisku pražskej Slavie a potom v šlágri na pôde Dusla Šaľa. Doma ich teda uvidíme až o tri týždne v súboji s rozbehnutým Olomoucom.

Iuventa začala zápas veľmi dobre, keď výbornou obranou za ktorou stála brankárka Krebsová, nedovoľovala Porube hrať ich hru. Skóre stretnutia otvorila Trehubovová, na ktorej presný zásah nadviazala Szollosiová. Iuventa tak viedla v 6. minúte 2:0. Až potom sa dostali k slovu aj hostky, ktoré po góle Vítkovej znížili na 2:1. Hráčky Iuventy však pokračovali v dobrom výkone a v 12. minúte po góle Wollingerovej na 5:2 si tréner hostí Ján Beňadik vzal oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol a po presnom zásahu slovenskej reprezentantky Dubajovej Poruba prvýkrát v zápase vyrovnala, keď bol stav 6:6. Domáce hráčky však opäť zapli na vyššie obrátky a po góle Pollákovej a dvoch presných zásahoch Szollosiovej bolo opäť o tri góly 10:7. Domáce hráčky pokračovali v aktívnej hre a po premenenej sedmičke Bachyrievovej v 23. minúte už zverenky trénera Packu viedli 13:8. Poruba síce znížila gólom Tóthovej na 13:9, no potom domáce strelili tri góly v rade a po presnom zásahu Trehubovovej v 27. minúte už bolo o sedem gólov 16:9. Tóthová v poslednej minúte znižovala na 17:11, posledné slovo v prvom dejstve však patrilo Pollákovej, ktorá v záverečných sekundách prvého polčasu upravovala na 18:11.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Poruba začala hrať vysunutú obranu, ktorá robila domácim hráčkam obrovské problémy. Hostky sa navyše presadzovali aj v útoku a po presnom zásahu Vítkovej, ktorá upravovala na 19:15 si tréner Iuventy Ján Packa zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám na chvíľu pomohol a po góle Geričovej v 35. minúte Iuventa viedla 21:16. Poruba sa však začala gólovo doťahovať. V 39. minúte po premenenej sedmičke Tóthovej bol stav 23:21, o tri minúty neskôr po presnom zásahu Rechtorisovej, viedla Iuventa dokonca iba o gól 24:23. Zverenky trénera Packu sa však rýchlo spamätali, keď po presnom zásahu Trehubovovej v 46. minúte viedli znova o tri góly 27:24. O niekoľko sekúnd však bolo znova iba o gól, potom, čo Tóthová upravovala na 27:26. Domáce hráčky však znova zapli na vyššie obrátky a po góle v 48. minúte Geričovej viedli zase o tri góly 29:26. Poruba však dvoma gólmi opäť znížila na rozdiel jedného góly, keď po presnej strele Tóthovej v 49. minúte bol stav 29:28. Iuventa však opäť zapla a po góle Geričovej v 56. minúte viedla znova o tri góly 34:31 a zdalo, sa že zverenky trénera Packu definitívne zlomili odpor húževnatého súpera. Navyše v bránke Iuventy sa v tom čase vyznamenala Sedláčková, ktorá v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd zneškodnila dva sedemetrové hody. Poruba, ale aj napriek tomu opäť znížila na rozdiel jedného gólu, keď po presnej strele Dubajovej bolo už iba 34:33. Hostkám sa dokonca v poslednej minúte zápasu podarilo po prvýkrát v druhom dejstve vyrovnať. Dvadsaťjeden sekúnd pred koncom totiž Hrbková vyrovnala na 34:34. Posledné slovo v zápase však našťastie patrilo Iuvente. Presne štyri sekundy pred koncom strelila víťazný gól Wollingerová, ktorá tak rozhodla o tom, že body po dráme nakoniec ostali doma.

Michalovce - Poruba 35:34 (18:11)

Pok. hody: 6/5 - 8/5, vylúčené: 3 - 2, navyše ČK: 60. Rechtorisová (Poruba, za hrubý faul). Rozhodovali: Klimko a Klus - 1000 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Sedláčková - Bachyrievová 3/1, Bačíková, Hollá 1, Polláková 7, Geričová 6, Horňáková, Szöllösiová 5, Kovaličková, Wollingerová 4, Rebičová, Trehubovová 9/4.

DHC SOKOL: Doláková, Roháčková - Osinová, Mýlková 1, Lešková, Chrenková 8/2, Tóthová 10/2, Hrbková 3, Dubajová 2/1, Rechtorisová 3, Mrózková,  Vítková 5, Selucká 1, Mikolajková, Marčíková 1.

Zvyšné výsledky 19. kola: Veselí - Nitra/Sereď 37:28 (17:12), Olomouc - Partizánske 20:20 (11:10), J. Hradec - Slavia (10:13), Šaľa - Zlín (:).