Dukla zdramatizovala sériu, štvrtý zápas na programe zajtra

Hokejisti HK Dukla Michalovce si v treťom zápase štvrťfinále play off poradili na domácom ľade s Liptovským Mikulášom, ktorý porazili 6:5 po samostatných nájazdoch. O presné zásahy Dukly sa postarali dvakrát Opatovský, po jednom góle zaznamenali Slovák, Boržík, Drotár a rozhodujúci samostatný nájazd premenil Šechný. Zverenci trénera Vodilu touto výhrou natiahli štvrťfinálovú sériu, keď momentálne prehrávajú 1:2. Štvrtý zápas je na programe už zajtra, čiže vo štvrtok o 17.00. Prípadný piaty zápas je na programe v nedeľu.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:5 po s.n. (1:4,3:0,1:1 - 0:0 - 1:0) - stav série 1:2.

Góly: 15. Opatovský (Hančák) oslab/1, 23. Slovák (Paľovčík, Šechný) pres/1, 28. Opatovský (Hančák, Gašpar) pres/2, 29. Boržík (Slovák, Drotár) pres/1, 46. Drotár (Slovák), rozhodujúci sam. nájazd Šechný - 1. Kledrowetz (Macík), 4. Macík (Bartík), 9. Macík (Kledrowetz) pres/1, 16. Klepáč (Lištiak, Bartík) pres/1, 60. Kledrowetz (Mravec, Lištiak) pres/1.

Vylúčení: 12:13, navyše Hančák 10. min NESP_H, Matejka 10. min. FIL_M. Presilovky: 3:3. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Orolín - Korba, Smrek. Divákov: 1350.

Michalovce: Kotvan (9. Petro) - Boržík, Šeliga, Kadlubiak, Mucha, Hančák, Chovan, Majeský - Slovák, Šechný, Drotár - Opatovský, Gašpar, Mach - Boltun, Paľovčík, Fajčák - Králik, Kovaľ, Pavličko.

Mikuláš: Palko - Holiga, Kledrowetz, Klepáč, Lištiak, Hyben, Devečka - Bartík, Pleva, Macík - Valášek, Mravec, Ďurný - Kuric, Matejka, Kadura - Staroň, Piatka, Koniar.

Ostatné výsledky: Prešov - Bardejov 0:4 (0:0,0:1,1:3) - stav série 0:3, Detva - Piešťany 2:5 (0:1,0:1,2:3) - stav série 0:3, Senica - Spišská Nová Ves 3:1 (1:0,1:1,1:0) - stav série 3:0.

Úvod tretieho zápasu štvrťfinálovej série mali hostia ako z rozprávky. Po deviatich minútach totiž viedli 0:3 a na domácich by si vtedy nevsadil nik asi ani cent. Už v 45. sekunde unikol hrdina druhého zápasu Macík, posunul puk Kledrowtzovi, ktorý otvoril skóre duelu. Následne sa presadil samotný Macík a po jeho dvoch góloch sa z domácej brány porúčal brankár Kotvan. Toho nahradil mladík Petro, pre ktorého to bol len druhý zápas v drese Dukly. V 14. minúte hrali hostia pre viac hráčov na ľade presilovku, v obrane však chyboval Holiga a jeho hrúbku potrestal gólom vo vlastnom oslabení Opatovský. Liptákom sa však ešte podarilo toto vylúčenie potrestať, keď sa strelou od modrej presadil Klepáč. V závere prvej časti ešte mohol skórovať hosťujúci Ďurný, jeho strela z otočky však v sieti neskončila.

Do druhej tretiny nastúpila úplne iná Dukla. Domáci hráči si totiž od jej začiatku vypracovali obrovský tlak. Liptáci nevedeli kam skôr skočiť a museli si pomáhať  nedovlenými zákrokmi. V 23. minúte potrestal vylúčenie Hybena gólom Slovák, ktorému puk ideálne naservíroval Paľovčík. Už o niekoľko sekúnd pri signalizovanom vylúčení mal kontaktný gól na hokejke Opatovský, no brankár Palko bol tentoraz proti. V presilovej hre sa hostia dopustili nedovoleného vyhodenia puku, začo putoval na trestnú lavicu aj Devečka. V presilovej hre o dvoch hráčov sa presadil Opatovský. Dukla pokračovala v presilovke o jedného hráča a domáci kapitán Boržík v nej vyrovnal na 4:4. V 34. minúte už mohla Dukla viesť, no Opatovský svoj tretí gól v zápase nestrelil. Na druhej strane sa síce Macík predral cez domácu obranu, vylámal si však zuby na brankárovi Petrovi. V závere tejto časti mali hostia možnosť deväťdesiat sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú však nevyužili.

V tretej tretine ešte Liptáci pokračovali v presilovke o jedného hráča, no ani tú nevyužili. V 43. minúte mal ale na hokejke vedúci gól Valášek, Petro sa však opäť nedal prekvapiť. O tri minúty udrelo na druhej strane. Slovák našiel krásnou prihrávkou na modrej Drotára, ktorý svoj samostatný nájazd premenil na vedúci gól Dukly. V 55. minúte mohol definitívne nakloniť misky váh na stranu Dukly Slovák, no jeho strelecký pokus v sieti neskončil. O niekoľko sekúnd mohol vyrovnať veterán Pleva, na druhej strane sa zase mohlo blýskať pri šanci Macha. Dve minúty pred koncom sa faulu v útočnom pásme dopustil Drotár a hostia tak mali ideálnu šancu vyrovnať. To sa im v power – play aj podarilo. Presne štyridsaťdeväť sekúnd pred koncom napriahol od modrej Kledrowetz a poslal tak tento duel do predĺženia.

V ňom mali navrch domáci. V 65. minúte nebezpečne pálil Hančák. Následne hostia hrali šiesti a Dukla mala šancu rozhodnúť v presilovej hre. Tú sa im napriek obrovským šanciam Drotára a Opatovského nepodarilo využiť a o víťazovi tak museli rozhodnúť trestné strieľania. V prvých dvoch sériách sa v nich ani jeden hráč nepresadil, v tretej sa to podarilo Šechného aj Macíkovi. Tí istí hráči išli na nájazdy aj vo štvrtej sérii a v nej bol úspešný už iba hráč Dukly. Veterán Šechný tak rozhodol o tom, že Dukla v sérii znížila na 1:2.