Orli na domácej palubovke stále neporazení, zdolali aj Bardejov

Basketbalisti 1. BK Michalovce vyhrali v zápase 18. kola na domácej palubovke nad tímom BK Kings Bardejov 70:51. Na svoje konto si tak pripísali ďalšie víťazstvo a v tabuľke II. ligy skupina Východ ostali na prvom mieste. V ďalšom kole cestujú Orli do Humenného, doma sa predstavia opäť v sobotu 3.3., keď o 16.00 privítajú celok Dastet Krompachy.

1.BK Michalovce - BK KINGS Bardejov 70:51 (35:17)

Štvrtiny: 19:11, 16:6, 20:13, 15:21

Michalovce: Šimko 26 (2/3 trojky), Maškulík 12, Šanta 16, Mižák 11, Mitterpák T. 5, Jäger, Novakovský, Biganič, Mikulský.

Bardejov: Štefančin 5, Zakopčan 13 (1/3 trojky), Lindeman 3, Lábik 6, Udič 8, Alexovič 4, Martiček 2, Čegiň 4, Jendrichovský 6.

Orli mali svojmu súperovi čo vracať, pretože v stretnutí 5. kola prehrali na palubovke Bardejova 58:74. Domáci basketbalisti začali výborne a po košoch Šimko a Maškulíka rýchlo viedli 4:0. Aj v ďalšom priebehu prvej štvrtiny mali navrch Orli. V 3. minúte po koši Šimka viedli 6:3, v 4. po presnom zásahu Šantu 10:6. Hostia však šnúrou piatich bodov obrátili skóre a po koši Lábika viedli v 6. minúte zápasu 10:11. Na tento stav zareagovala lavička domácich oddychovým časom. Ten Orlom pomohol a šnúrou siedmich bodov sa dostali v 10. minúte do vedenia 17:11. V záverečných sekundách ešte zvýšil vedenie Orlov T. Mitterpák, ktorý zužitkoval vynikajúcu prihrávku Mižáka a upravil na 19:11. Domáci basketbalisti pokračovali vo svojej nátlakovej hre, ktorá prinášala úspech aj v druhej štvrtine. Kings síce v jej úvode znížil po koši Zakopčana na 22:15, no od tej doby dali v tejto štvrtine iba dva body. Orli vynikajúco bránili a rýchlymi protiútokmi trestali každú jednu chybu hostí. V 14. minúte domáci viedli po koši Šantu 31:15. O šesť minút po rýchlom brejku Mižáka už 35:17. Takýmto stavom sa skončil aj prvý polčas. Aj v druhom dejstve mali navrch domáci basketbalisti, ktorý v 23. minúte viedli po koši Maškulíka 42:19. Hosťom sa síce podarilo znížiť v 25. minúte na 44:24, no Šanta štyrmi bodmi v rade upravil na 48:24. Ten istý hráč upravoval v závere tretej štvrtiny už na 55:30. V záverečnej štvrtine už domáci kontrolovali priebeh hry a zaslúžene dokráčali k dvom bodom za víťazstvo 70:51.

Zdroj: 1.bk michalovce

Uverejnené: 19.02.2012 16:42:28