Iuventa zvíťazila v Prahe a je znova prvá

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrala v zápase 20. kola na palubovke pražskej Slavie vysoko 26:35. Týmto víťazstvom sa vrátili na prvé miesto tabuľky, keď využili sobotňajšie zaváhanie ich najväčších konkurentov v boji o prvé miesto Šale a Veselí. Zverenky trénera Jána Packu sa v nasledujúcom kole predstavia na palubovke Dusla Šaľa. Doma ich uvidíme o dva týždne, keď v sobotu 3.3. o 17.30 privítajú Olomouc.

Iuventa, ktorá nastúpila opäť bez trojice Kudročová, Gubiková, Tobiašová začala tento zápas výborne a v 5. minúte viedla po góle Pollakovej 0:4. Až potom sa dvakrát zo značky sedemetrového hodu presadila Jonášová. Tá istá hráčka v 9. minúte pridala svoj tretí gól v zápase, ktorým upravovala na 4:5. Následne však Iuventa zaznamenala štyri presné zásahy v rade a po góle Trehubovovej viedli zverenky trénera Packu 4:9. Na tento stav zareagoval tréner Slavie Řezáč oddychovým časom. Ani ten jeho zverenkám nepomohol zastaviť aktivitu Iuventy, ktorá po presnom zásahu Pollakovej v 19. minúte viedla už o sedem gólov 5:12. Slavia síce znížila gólmi Černej a Kutlvašrovej na 7:12, Polláková a Trehubovová však opäť zabezpečili Iuvente sedemgólové vedenia 7:14. V 25. minúte domáce hráčky zdramatizovali zápas, keď štyrmi gólmi v rade znížili na 11:14. Iuventa po góle Wollingerovej v 29. minúte viedla opäť o päť gólov 12:17. V poslednej minúte však Slavia dvoma gólmi Černej a Rákovej znížila na 14:17.

Začiatok druhého dejstva vyšiel opäť Iuvente, ktorá po dvoch presných zásahoch Kovaličkovej a jednom Trehubovovej viedla 14:20. Domácim hráčkam sa v 39. minúte podarilo znížiť na rozdiel piatich gólov, keď po presnom zásahu Kutlvašrovej bol stav 18:23. Iuventa však kontrovala gólmi Wollingerovej a Szollosiovej, a tak slovenský majster opäť viedol o sedem gólov 18:25. Slavia sa ešte raz pokúsila o zvrat, keď v 45. minúte znížila Kutlvašrová na 22:26, no Wollingerová dvoma gólmi v rade definitívne zlomila odpor súpera. Po jej presnom zásahu bol stav v 50. minúte 22:28. Domáce hráčky síce opäť znížili na 24:28, ale Iuventa si už víťazstvo vziať nedala. Záver zápasu vyšiel jednoznačne v jej prospech, keď záverečnú päťminútovku vyhrali jej hráčky 1:7 a z horúcej pôdy minuloročné víťaza WHIL si vezú víťazstvo 26:35.

DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce  26:35 (14:17)

Pok.hody: 5/5-1/0. Vylúčenia: 4:6. Rozhodovali: Bubeníček, Kosmák. Divákov: 200

PRAHA: Satrapová, Peerová - Raková 1, Knedlíková 1, Vondráčková, Burdová, Mouleová,1 Černá, 6 Königová, Jonášová 4/2, Jačková 1, Kutlvašrová 9/3, Pokorná 1, Jedličková 2, Rezlerová.

MICHALOVCE: Krebsová, Sedláčková - Bachyrievová 2, Bačíková, Hollá, Polláková 5, Geričová, 4 Horňáková, Szölösiová 8, Kovaličková 4, Wollingerová 7, Rebičová, Trehubovová 5, Hvostalová, Olšovská.

Zdroj: iuventa michalovce