Staršie aj mladšie dorastenky Iuventy vyprášili Šaľu

Dorastenecké tímy Iuventy Michalovce si vo svojich posledných zápasoch základnej časti schuto zastrieľali. Mladšie dorastenky Iuventy zdolali v pondelňajšom dohrávanom súboji 15. kola na svojej palubovke Šaľu vysoko 34:21. Zverenky trénerskej dvojice Dušan Daniš - Soňa Bačíková sa tak bez straty bodu stali víťazkami základnej časti v skupine B a do nadstavbovej časti, ktorá štartuje počas prvého marcového víkendu, postupujú s tromi bonifikačnými bodmiPo mladších dorastenkách so Šaľou nezaváhali ani staršie dorastenky, ktoré nad svojim súperom zvíťazili presvedčivo 36:22. Zverenky trénerskej dvojice Marianna Nemčíková - Marián Ujhely sa stali takisto víťazkami základnej časti v skupine B a do nadstavbovej časti, ktorá sa začína počas prvého marcového víkendu, postupujú s tromi bonifikačnými bodmi.

STARŠIE DORASTENKY

Aj staršie dorastenky nastupovali na svoj posledný zápas základnej časti s vedomím, že už sú istými víťazkami svojej skupiny. Skóre stretnutia otvárala Maszkaľová, na ktorej presný zásah odpovedala rovnakou mincou hosťujúca Kováčová. Následne sa Iuventa rozbehla a po góle Fulekovej v 9. minúte viedli jej hráčky 6:2. Na tento stav zareagovala hosťujúca lavička oddychovým časom. Ten im vôbec nepomohol, keďže ďalšiu päťminútovku vyhrali domáce hráčky 6:1 a po presnom zásahu Dankovej viedli 12:3. Deväť - desaťgólový náskok si zverenky trénerskej dvojice Nemčíková - Ujhely udržiaval až do konca prvého dejstva, keď v 25. minúte po góle Olšovskej viedli 19:9. Hostky v posledných minútach dvoma gólmi Haťašovej už iba korigovali na polčasových 19:11.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Tempo totiž podobne ako v prvom polčase udávali hráčky domácej Iuventy. V 35. minúte už dokonca viedli po presnom zásahu I.Kišikovej o jedenásť gólov 25:14. Na tento stav však hostky odpovedali šnúrou štyroch gólov a po presnej strele Lenčešove viedla Iuventa len o sedem gólov 25:18. Zverenky trénerskej dvojice Nemčíková - Ujhely, ale vzali oprati zápasu opäť do svojich rúk a v 51. minúte bol po góle Lazorovej rozdiel v skóre desaťgólový, keď Iuventa viedla 31:21. Tento stav definitívne zlomil odpor Šale a domáce hráčky tak pohodlne dokráčali k víťazstvu 36:22.

Michalovce - Šaľa 36:22 (19:11)

Pok. hody: 3/3 - 4/2. Vylúčené: 6-3. ČK: 2-0 (51. Martonová za hrubý faul, 58. Danková za tri vylúčenia). Rozhodovali: Gedeon a Rapač.

IUVENTA: Kolesárová 1/1, Krebsová - Martonová 1, Koritárová, Olšovská 6/2, Ujhelyová, Kišíková 2, Daňková 2, Danková 1, Nagyová 4, Maszkaľová 2, Lazorová 7, Bezáková, Fuleková 6, Janičová 1, Tomeková 3.

DUSLO: R. Bariová, Haladíková - Gelnická, Kováčová 11, Bachratá 2, Markosová, Krokavecová 3, Lenčéšová 3, Daraszová, Čiffariová, Turzová, V.Csadiová 1, Hatášová 2, L.Bariová.

MLADŠIE DORASTENKY

Mladšie dorastenky Iuventy, ktoré už pred týmto zápasom boli istým víťazom skupiny B začali zápas trochu opatrne a v 10. minúte po góle hosťujúcej Lanczovej viedli len 5:4. Následne sa však šnúrou štyroch gólov dostali do päťgólového vedenia, keď v 14. minúte dávala Tabaková na 9:4. Zverenky trénera Daniša aj naďalej pokračovali vo svojej hre a v 20. minúte po premenej sedmičke Leškovej viedli 12:7. O niekoľko sekúnd odpovedala opäť hosťujúca Lanczová, no Iuventa šnúrou šiestich gólov viedla v 27. minúte po presnom zásahu Kniežovej už desaťgólovým rozdielom 18:8. Mladšie dorastenky si do konca polčasu desaťgólový rozdiel udržali, keď viedli 20:10.

Aj druhý polčas sa niesol v dominancii mladých hráčok Iuventy. Tie každou minútou zvyšovali svoj náskok. V 40. minúte po presnom zásahu Šimkovej bolo 27:12, o päť minút neskôr po góle Ondovej už 29:13. Zverenky trénera Daniša vyhrávali najvyšším gólovým rozdielom v 55. minúte, keď po góle Kišíkovej bol rozdiel v skóre už šesnásťgólový 32:16. Hostky v závere mierne skorigovali náskok Iuventy, ale aj tak sa domáce hráčky tešili z víťazstva 34:21.

Michalovce - Šaľa 34:21 (20:10)

Pok. hody: 3/3 - 9/9, vylúčené: 4-3, rozhodovali: Gedeon a Rapač.

IUVENTA: Hurčíková, Čičáková - Mojsejová 1, Lešková 5, Lukačová, Chorovská 2, Ščerbáková, V. Kišíková 4, Tabaková 7, Nagyová 3, Šimková 4, Ondová 4, Danková 1, Kniežová 3.

DUSLO: Ištvánová, Gelnická - Dobiášová 3, Spendolová, Tirinadová 1, Burešová 1, Percerová 1, Lanczová 9/4, Kiššová 6/5, Slamková, Toroková, Turzová, Gadiová.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 20.02.2012 21:12:31