Tesná prehra basketbalistiek 1. BK-D

Basketbalistky 1. BK-D Michalovce prehrali v zápase 13.kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na palubovke Starej Ľubovne tesne 60:59. Viac sa darilo ich juniorkám, ktoré v rovnakej súťaži porazili na vlastnej palubovke celok Unionu Košice 65:35. Zverenky trénera Ladislava Janošova sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 25.2. o 10.00 privítajú v telocvični GPH družstvo Rožňavy.

Stará Ľubovňa – 1.BK D Michalovce A   60 : 59 (24:9, 14:20, 18:16, 4:14)

1. BK-D: P.Vargová 18, Nagyová 12, Priščáková 10, Vajková 8, Regendová 6, Maľuková 3, Fiedlerová 1, Mrázová, Fecková, Oláhová.

Hráčky 1. BK-D nastúpili na stretnutie proti tretiemu tímu tabuľky bez zranených Juraškovej, V. Vargovej, Lipkovej a Terezkovej. Ich neúčasť bolo v zápase vidno. Zverenky trénera Janošova nezvládli hlavne prvú štvrtinu, ktorú prehrali vysoko 24:9. V ďalších častiach zápasu sa k svojim súperkám priblížili, no nedokázali zvrátiť zápas na svoju stranu. Nepomohol im k tomu ani mohutný finiš v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali o desať bodov.

Tréner tímu Ladislav Janošov: "Zásluhu na našej prehre mala priam katastrofálna neúspešná streľba, keď sa naše hráčky  hlavne v prvej štvrtine, nevedeli vyrovnať so slabou kvalitou košov, ktorá veľmi výrazne ovplyvnila naše zakončovanie hlavne spod koša, našej zvyčajne najúspešnejšej streľbe, kde sme z 33 pokusov premenili iba 11...  Takisto rozhodla aj slabá obrana celého nášho družstva, hlavne v prvej štvrtine, v ktorej nám súper dokázal dať 24 bodov. Naše družstvo od druhej štvrtiny bojovalo  do úplného konca zápasu, dievčatám naozaj niet čo vyčítať, zlepšili výrazne obranu, ale slabá streľba pokračovala z našej strany do konca zápasu.  Nedokázali  sme zlepšiť ani trestné hody, kde bola naša úspešnosť veľmi slabých 47 percent, keď sme zo 17 pokusov premenili iba 8, čo je nezvyčajne málo. K víťazstvu nám nepomohol ani mohutný finiš. Treba podotknúť, že domáce hráčky dali v poslednej štvrtine iba štyri body, všetko z trestných hodov. Chýbalo nám proste trošku šťastia."

1.BK D Michalovce (juniorky) – Union Košice  65 : 35 (13:6, 19:14, 14:11, 19:4)

Strelci : Regendová 28, Pražmová 13, Firkaľová 11

Tréner tímu Ladislav Janošov: "Juniorky nám znova urobili radosť, keď svojho súpera jasne prevýšili a nedovolili mu  počas celého zápasu pomýšľať na obrat. Naše dievčatá odohrali znova výborný zápas a smerujú v celkovej tabuľke k piatemu miestu, čo znamená, že sa v prvom kole play off môžu stretnúť s Rožňavou a to za určitých okolností nemusí byť neprekonateľná prekážka."