Hc winLand doma zdolal Hlohovec, v play off proti Košiciam

Hádzanári Hc winLand vyhrali v 9. kole nadstavbovej časti Tipos Extraligy na domácej palubovke nad Hlohovcom 29:24 a týmto víťazstvom si zabezpečili štvrté  miesto v tabuľke. Toto umiestnenie znamená, že v play off budú ich súpermi Košice. Pre zverencov trénera Jana bol tento zápas posledný v nadstavbovej časti. Teraz je na rade play off, ktorého program bude známy budúci víkend, keď sa odohrá posledné 10.kolo Tipos Extraligy, v ktorom ma winLand voľno.

Extraligový nováčik nastúpil na svoj posledný zápas nadstavbovej časti aj s novou posilou Tomášom Petraškom, ktorý naposledy pôsobil v prvoligových Sečovciach. Skóre stretnutia otvoril hosťujúci Tallo, no winLand odpovedal dvoma presnými zásahmi a v 4. minúte viedli zverenci trénera Jana po góle Sadového 2:1. Následne sa obe družstvá striedali vo vedení. Ako prvý gólovo utiekli hostia, ktorí v 12. minúte viedli po presnej strele Kasagrandu 4:7. WinLand však zdvihol hlavu a po góloch Frajkora, Kučera a Tibulevyča vyrovnal na 7:7. Hostia druhýkrát gólovo utiekli v 25. minúte, keď po presnom zásahu Mazúra viedli 12:14 a dvojgólový náskok si udržali až do konca prvého polčasu.

V druhom dejstve sa karta obrátila. WinLand lepšil obranu, za ktorou stál muž zápasu, domáci golman Kolpak. Ten svojimi zákrokmi v prvom ako aj v druhom dejstve privádzal hostí do zúfalstva. WinLand vyrovnal v 34. minúte po góle Sadového, ktorý dával na 17:17. Rozbehnutí domáci pokračovali vo svojej hre aj naďalej a v 38. minúte už viedli po góle Géci 21:17. Na tento stav zareagovala hosťujúca lavička oddychovým časom. Ani ten hosťom nepomohol a v 41. minúte po presnom zásahu Frajkor už bolo 23:17. Až vtedy sa hostia spamätali a šnúrou štyroch gólov sa vrátili do zápasu, keď Kasagranda v 46. minúte znižoval na 23:21. Práve vtedy sa prebudil Sadovij, ktorý troma gólmi v rade zvýšil vedenie winLandu na 26:21 a definitívne tak zlomil odpor hostí. Tí síce ešte znížili gólom Mažára na 26:23, no záver už patril domácim, ktorý bezpečne doviedli zápas do víťazného konca a prvýkrát v sezóne porazili Hlohovec. Týmto víťazstvom si zverenci trénera Jana zabezpečili štvrté miesto v tabuľke a teda je jasné, že v play off nastúpia proti Košiciam.

9. kolo Nadstavbová časť Tipos Extraliga

A. Skupina

HC winLand Michalovce - HC Sporta Hlohovec  29:24 (14:16)

Pok. hody: 3/3 – 10/7. Vylúčení: 6-7. Čk: 0:1 Ďuriš (Hlohovec) za tri vylúčenia. Rozhodovali: Klimko, Klus. Divákov: 780.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 3, Kollár, Frajkor 4, Sadovij 8, Holdoš 2, Pylypenko 1, Babjak, Miňo, Petraško, Čorej, Tibulevyč 8/3, Geci 3.

Hlohovec: Olejar, Žernovič - Mazúr 3, Takač, Majerník, Szucs, Laho, Stachovič, Miženko, Ďuriš 1, Kasagranda 3, Mažár 5/2, Zaťko 9/5, Dudáš 1, Tallo 2.

Ostatné výsledky : A. Skupina: Košice - Nové Zámky 30:32 (13:14).

B. Skupina: ŠKP Bratislava - Považská Bystrica 34:30 (15:15)

Uverejnené: 24.02.2012 21:10:56