Iuventa vyhrala v Šali a zostala lídrom WHIL

Hádzanárky Iuventy dokázali v šlágri 21. kola WHIL vyhrať na horúcej pôde Šale 26:25, hoci do prestávky prehrávali rovnako tesným výsledkom 13:14. Bolo to veľmi kvalitné a hlavné dramatické stretnutie, ktorého druhú polovicu takticky lepšie zvládla Iuventa. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma v sobotu 3. marca proti Olomoucu, potom majú voľný žreb a následne privítajú v stredu 14. marca Baník Most.

V zápase medzi momentálne dvoma najlepšími slovenskými tímami si ani jeden celok nevypracoval väčší náskok. Súboj bol ako na hojdačke, každý chvíľu viedol. Skóre stretnutia otvorila Trehubovová, na ktorej presný zásah odpovedali Berešová a Demajová. Šaľa tak v 5. minúte viedla 2:1. Iuventa ale odpovedala dvoma gólmi a po presnej strele Wollingerovej viedli zverenky trénera Packu 2:3. Následne sa oba tímy striedali vo vedení, ani jedno z družstiev si nevypracovalo viac ako jednogólový náskok. To sa zmenilo až v 27. minúte, keď sa domáce hráčky dostali po góloch Czánikovej a Porubskej do vedenia 12:10. Dvojgólový náskok si Šaľa udržiavala až do posledných sekúnd prvej časti, no Tobiašová v závere svojim presným zásahom upravovala na polčasových 14:13.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie hostkám, ktoré po dvoch góloch Szollosiovej viedli 14:15. Iuventa viedla až do 40. minúty, kedy Demajová dávala na 17:16. To bolo ale poslednýkrát, čo domáce hráčky v zápase viedli. Trehubovová vyrovnala a po presnom zásahu tej istej hráčky viedla Iuventa v 45. minúte 19:20. V 49. minúte išla Iuventa po prvýkrát v zápase do viac ako jednogólového vedenia, keď Szollosiová počas vylúčenia Kovaličkovej zvyšovala na 20:22. Chlieb zápasu sa lámal v 56. minúte, kedy za stavu 23:25 do týchto chvíľ neomylná Szarková nepremenila sedemetrový hod. Následne táto hráčka síce znížila na 24:25, no Wollingerová 26. gólom definitívne zlomila odpor súpera. V záverečných sekundách síce upravovala Porubská na 25:26, no jej gól už nezmenil nič na tom, že Iuventa si zo Šale odviezla cenné dva body.

ŠTATISTIKA

Šaľa - Michalovce 25:26 (14:13)

Pok. hody: 7/6 - 1/1, vylúčenia: 2 - 4. Rozhodovali: Haščík a Oťapka - 1000 divákov.

DUSLO: Grandtnerová, Turóciová - Trochtová, Bíziková, Porubská 4, Piskayová, Bérešová 4, Czaniková 1, Demajová 3, Pileková 1, Szarková 12/6

IUVENTA: Krebsová, Gubiková - Bachyrievová 3, Bačíková, Hollá, Polláková 1, Geričová 1, Horňáková, Tobiašová 2, Szölösiová 6, Kovaličková, Wollingerová 6, Rebičová, Trehubovová 7/1, Hvostaľová.

Zvyšné výsledky 21. kola:  Nitra/Sereď - Slavia 23:33, Veselí - Senec 35:25, Most - Partizánske 36:28, Olomouc - Poruba 20:23, J. Hradec - Písek 29:36.

1. Michalovce 20 15 1 4 619:513 31