Juniorky Iuventy deklasovali Topoľčany

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom súboji 12. kola prvej ligy žien nad Topoľčanmi rozdielom 31 gólov 46:15 (24:8), čím si zaknihovali svoju rekordnú výhru v tomto ročníku. Zverenky trénerskej dvojice Marián Ujhely - Marianna Nemčíková sa najbližšie predstavia opäť doma, na budúci víkend hostia Bernolákovu Košice. Presný termín a čas tohto súboja ešte nie je známy.

Juniorky Iuventy sa proti Topoľčanom predstavili v prvej lige po rovných troch mesiacoch a skóre stretnutia proti poslednému celku tabuľky otvorila po uplnutí rovnej minúty hrajúca asistentka Marianna Nemčíková. Domáce napriek viacerým nepresnostiam viedli v 10. minúte po góle Rebičovej 7:3, ale súper v priebehu necelých dvoch minút troma gólmi za sebou znížil na 7:6. Potom však Topoľčany neskórovali dlhých 9 minút, tento úsek prehrali 0:11 a v 21. minúte prehrávali už 18:6! Prvý polčas vyhrali michalovské nádeje presvedčivo 24:8.

Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil, Iuventa vyhrala prvých osemnásť minút druhého dejstva 15:1 a v 48. minúte teda vyhrávala už 39:9. Od tohto momentu Michalovčanky mierne poľavili, čím dovolili súperkám mierne skorigovať výsledok, no napriek tomu si na konto pripísali najvyššie víťazstvo v tomto ročníku prvej ligy.

Michalovce juniorky - Topoľčany 46:15 (24:8)

Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 5 - 0, rozhodovali: Marián Harman a Milan Harman - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Kolesárová, Sedláčková - Ujhelyová 2, Nemčíková 2, Fuleková 6, Daňková 1, Danková, Bačíková 3, Lazorová 4, I. Kišiková 1, Hvostaľová 8, Tomeková 3, Horňáková 8, Rebičová 4, Olšovská 4/2.

ŠKP: Bírová, Priecelová - Krajčíková 2, Božiková, Schwarzová 4, Matejíková 3, Kvasnicová 3, Ivanová 2, Bónová 1.

Zvyšné výsledky 12. kola: Bernolákova Košice - Nesvady 27:19 (14:11), Močenok - Bytča 28:21 (14:7), Zlatná - Inter Bratislava : (:), Banská Bystrica - Modra : (:).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 26.02.2012 15:58:51