Juniorky Iuventy zdolali Bernolákovú Košice

Juniorky michalovskej Iuventy natiahli svoju víťaznú sériu na štyri zápasy, keď v nedeľňajšom súboji 13. kola prvej ligy žien zdolali doma Bernolákovú Košice rozdielom jedenástich gólov 34:23 (16:8). Zverenky trénerskej dvojice Marián Ujhely - Marianna Nemčíková sa najbližšie predstavia v šlágri 14. kola na pôde vedúceho Močenka, toto stretnutie sa hrá v sobotu 10. marca o 18.00 hod. Doma juniorky Iuventy uvidíme o dva týždne v nedeľu 18. marca o 15.00 hod. proti Senici.

Juniorky Iuventy odohrali štvrtý súboj za sebou doma a po štvrtýkrát aj bodovali naplno - tentoraz už aj s Máriou Babukovou, za slobodna Hricíkovou - ktorá si dres Iuventy obliekla po vyše dvojročnej pauze. Domáce začali zápas veľmi dobre, keď v 6. minúte viedli po presnom zásahu Fulekovej 7:1. O šesť minút neskôr dosiahla Iuventa desiaty gól, ktorý zaznamenala Rebičová, keď upravovala na 10:3. Následne trochu ožili aj hostky a v 23. minúte po góle Harčarufkovej bol stav 13:7. Iuventa ale o dve minúty viedla už o osem gólov po tom, čo sa presadili Olšovská a Fuleková, ktorá upravovala už na 15:7. Do konca prvého polčasu za hostí skórovala ešte Pavlišinová, no posledné slovo v prvom dejstve patrilo Olšovskej, ktorá dve sekundy pred sirénou skórovala na polčasových 16:8.

Aj druhé dejstvo začali domáce hráčky zhurta a po dvoch minútach - po tom, čo sa presadili Rebičová, Fuleková a Babuková - viedli už 19:8. Zverenky trénerskej dvojice Marián Ujhely - Marianna Nemčíková pokračovali aj naďalej vo svojej hre a po presnom zásahu Bačíkovej viedli v 38. minúte už vyhrávali o trinásť gólov 22:9. Najvyšším štrnásťgólovým rozdielom viedla Iuventa v 40. minúte, keď po góle Hvostaľovej bol stav 25:11. Takýto náskok si udržiavali domáce hráčky až do konca, keď až v posledných sekundách sa hostkám mierne podarilo znížiť manko. Domáce ale v pohode dokráčali k štvrtému domácemu víťazstvu za sebou a do tabuľky si pripísali ďalšie dva body.

Michalovce juniorky - Košice 34:23 (16:8)

Pok. hody: 6/5 - 5/4, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Klimko a Klus - 200 divákov.

IUVENTA jun.: Kolesárová, Sedláčková - Martonová 2/1, Olšovská 4, Nemčíková 2, Fuleková 3/1, Bačíková 5/2, Lazorová, Hvostaľová 4, Babuková 5, Tomeková 1, Rebičová 5/1, Feňovčíková 2, Ujhelyová 1.

BERNOLÁKOVA: Soláriková, Bernáthová - Magušková, Kišidayová, Baňasová 1, Hemčáková 2, Verešová 1, Maďarová 1/1, Harčarufková 10/1, Remetaiová 1, Výbohová, Pavúková 3/2, Vraňuciová, Pavlišinová 5.

Ďalšie výsledky 13. kola prvej ligy žien: Topoľčany - Močenok 30:29 (15:15), Bytča - Senica : (:), Modra - Zlatná : (:), Inter Bratislava - Nesvady : (:).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 04.03.2012 17:28:10