Orli zvládli zápas pravdy a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke

Basketbalisti 1. BK Michalovce vyhrali v zápase 20.kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na domácej palubovke nad druhým tímom tabuľky BKMD Dastet Krompachy o štyri body 65:61 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Orli sa v ďalšom kole predstavia na palubovke súpera, keď pocestujú do Košíc na zápas s tamojším UVL. Doma ich opäť uvidíme v sobotu 17.3, keď privítajú tím Kežmarku.

Zápas pravdy, ktorý rozhodol o prvom mieste v tabuľke, začali oba tímy opatrne. V úvodnej päťminútovke sa ani jedno družstvo nedostalo do výrazného vedenia. Podarilo sa to až Orlom, ktorí šnúrou piatich bodov v 6.minúte viedli po presnom koši Mižáka 11:4. Následne sa presadil trojkou R.Rakovský a po úniku Mižáka už Orli vyhrávali 17:8. Hostia síce znížili dvoma košmi na päťbodový rozdiel 17:12, posledné slovo v prvej štvrtine patrilo R.Rakovskému, ktorý premenil jeden trestný hod a prá štvrtina skončila výsledkom 18:12. Úvod druhej štvrtiny vyšiel lepšie Orlom, ktorí po dvoch trojkách Mižáka a R.Rakovského viedli 24:12. Hostia opäť zapli na vyššie obrátky a po koši Holldu bol stav v 13.minúte 26:18. Domáci odpovedali košmi Šimka a R.Rakovský a za stavu 30:18 si lavička Krompách zobrala oddychový čas. Ten hosťom vôbec nepomohol a po presnom zásahu Šimka viedli Orli v 17.minúte 34:22. V poslednej minúte upravoval Šimko na 39:26, v záverečných sekundách ale Kurilla trojkou upravoval polčasové skóre na 39:29.
Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Krompachom. Tie v druhom dejstve zlepšili obranu a do konca tretej štvrtiny sa priblížili na rozdiel štyroch bodov, keď bol stav 52:48. Záverečná štvrtina tak sľubovala dramatický záver. Domáci basketbalisti ale hneď na jej začiatku odskočili hosťom na desať bodov a definitívne tak zlomili odpor svojho húževnatého súpera. Ten ešte v záverečných sekundách znížil na rozdiel štyroch bodov. Orli si tak na svoje konto pripísali ďalšie víťazstvo, ktorým si upevnili prvé miesto v tabuľke.

1.BK Michalovce - BKM Dastet Krompachy 65:61 (39:29)
Štvrtiny: 18:12, 21:17, 13:19, 13:13

Michalovce: Mižák 21 (1/3 trojky), Šimko 18 Mikulský, Biganič 1, Rakovský R. 18 (3/4), Šanta 5, Jäger 2, T.Mitterpák, Novakovský.

Krompachy: Kurilla 19 (3/3 trojky), Hollda 15, Ďorko 1, Kožak 13, Jurko 4, Drankaľuk 5, Hozza 4.

1. Michalovce               19    16    3   1596:1118  35
2. Dastet Krompachy       18    15    3     1326:1116    33