Nešťastná prehra Orlov

Basketbalisti 1. BK Michalovce prehrali v zápase 21.kola II. basketbalovej ligy Skupina Východ, keď podľahli tímu UVL Košice na jeho palubovke o päť bodov 87:82. Najbližší zápas odohrajú Orli na domácej palubovke už v sobotu 17.3.2012 o 16:00 v telocvični GPH, keď privítajú družstvo z Kežmarku. Toto stretnutie bude pre Orlov posledné domáce v základnej časti, v ďalších troch kolách sa totiž predstavia vonku.

UVL Košice – 1.BK Michalovce 87:82 (44:39)
Štvrtiny : (19:18, 25:21, 11:29, 32:14)

Body a zostava: R.Rakovský 23 (5/11), Mižák 22 (1/1), Maškulík 18, L.Jäger 9 (3/3), Šanta 7 (1/2),  T.Mitterpák 4, Biganič, S.Novakovský
Asistencie: V.Mitterpák 5, Vaníček 3, Mižák 2

Hostia pricestovali do Košíc potvrdiť dôležité víťazstvo s Dastetom. Orli nastúpili v základnej zostave R.Rakovský, Mižák, Maškulík, Biganič, Šanta. Zápas bol v prvej polovici vyrovnaný, keď sa vo vedení striedali obe družstvá. V druhej polovici prvej štvrtiny si domáci vytvorili mierny náskok, ktorý vyrástol v druhej štvrtine až na 12 bodov. Orlom sa, ale ešte do polčasu podarilo skorigovať na 5 bodov. V tom čase sa presadzovali najmä Rakovský a Mižák, ktorých nevedeli domáci ubrániť. Naopak, domáci sa presadzovali najmä z pod koša, keď využívali najmä svoju výškovú a váhovú prevahu.

Do druhého polčasu nastúpili Orli veľmi zodpovedne a umnou hrou, rychlým prechodom do útoku otočili stav a po tretej štvrtine už vyhrávali o 13 bodov. Zlom nastal v 3. minúte poslednej štvrtiny, keď už sa zdalo že zápas sa bude len dohrávať, Orli po individuálních chybách stratili náskok. Košičania znova využili aj svoju výškovú prevahu a vytvorili si až 6 bodový náskok. Orli ale nesklonili hlavu a po 2 trojkách Jägera v poslednej minúte znížili na 3 body a 12 sekúnd pred koncom získali loptu. Po oddychovom čase a nacvičenom signále, ešte Roman Rakovský vystrelil za 3 body, ale aj keď faulovaný rozhodcovská píšťalka ostala nemá a tak sa Orlom nepodarilo doviesť zápas do predĺženia. Škoda zbabranej štvrtej štvrtiny, inak sa Michalovčania mohli tešiť z viťastva nad ťažkým súperom.

Ostatné výsledky 21.kola:
Kežmarok - Prešov 68:64, Dastet Krompachy - Kovohuty Krompachy 81:62, M-Basket Humenné - Levoča 78:80, Bardejov - Humenné 73:57, Kapybary Košice - Abovia Košice 86:69.