Hc winLand začal štvrťfinálovú sériu prehrou

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali v prvom zápase štvrťfinále play-off Tipos Extraligy na domácej palubovke s 1.MHK Košice 27:34. Zverenci trénera Pavla Jana tak po prvom stretnutí v sérii prehrávajú 0:1. Druhý zápas štvrťfinálovej série je na programe v stredu 21.marca v Košiciach. V poradí tretí duel sa uskutoční v sobotu 24.marca opäť v Michalovciach.

Prvý zápas štvrťfinálovej série začali lepšie domáci, ktorí po presnom zásahu Tibuleviča viedli v 4. minúte 4:2. Na tento stav odpovedali Košičania štyrmi gólmi v rade a po strele Ľocha viedli v 8. minúte 6:4. Už o minútu neskôr bolo opäť vyrovnané, keď sa presadili Sadovyj a Čorej. Vyrovnaný stav ostal až do 18.minúty, kedy hostia winLandu opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď po presnom zásahu Hruščáka viedli 11:13. Košičania pokračovali v aktívnej hre a po góle Fuňáka viedli v 21. minúte už o štyri góly 17:13. Michalovčania sa nezvdávali a šnúrou troch gólov znížili na 16:17. Záver prvého dejstva ale patril hosťom, ktorí po presnom zásahu Bokola viedli opäť o tri góly 16:19. Posledné slovo v prvom polčase mal Frajkor. Ten v záverečných sekundách upravoval na polčasových 17:19.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia. Tí prvú desaťminútovku druhého dejstva vyhrali 6:2 a po presnej strele Pechu viedli v 40. minúte o šesť gólov 25:19. Takýto náskok si Košičania udržiavali až do konca zápasu. WinLand zdvihol hlavu v 43. minúte, keď Sadovyj znížil na rozdiel štyroch gólov 22:26. Hostia ale na tento stav odpovedali dvoma gólmi najlepšieho hráča na ihrisku Martina Farkašovského a po jeho presných zásahoch bol v 46. minúte stav 22:28. Domácim sa opäť podarilo znížiť na rozdiel štyroch gólov, keď v 48. minúte bol stav 24:28, no v pohode hrajúci Košičania už tento zápas z rúk nepustili. Prvý zápas štvrťfinálovej série tak zvládli lepšie hostia, ktorí v sérii vedú 1:0.

Hc winLand Michalovce - 1. MHK Košice  27:34 (17:19) - stav série 0:1

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 2, Kollár, Pilník, Frajkor 3, Sadovij 10, Kocák 1, Holdoš 2, Pylypenko, Kuzmenko, Miňo, Petraško, Čorej 1, Tibulevič 8/3.

Košice: Cibere, Blicha, Dulina - Hruščák 8/4, Maguška, Pristáš, Kolesár, Pecha 1, Hriňák 1, Fuňák 9, Farkašovský 11, Jurko, Hričišon, Ľoch 3, Bokol 1.

Pok. hody: 3/3 - 5/4. Vylúčení : 7 - 5. ČK : 1- 0 (57. min Tibulevič). Rozhodovali : Dvorský, Sivák. Divákov: 600

Uverejnené: 17.03.2012 22:00:31