Juniorky Iuventy so šiestou výhrou v rade

Šieste víťazstvo za sebou, z toho štvrté jarné zaznamenali juniorky michalovskej Iuventy, ktoré v sobotňajšom súboji 15. kola prvej ligy žien pokorili doma Senicu rozdielom deviatich gólov 32:23 (16:11). Mládežníčky Iuventy sa najbližšie predstavia v Banskej Bystrici, kde v šlágri 16. kola v sobotu 31. marca o 18.30 budú v akcii o prvú priečku v tabuľke.

Juniorky michalovskej Iuventy nastúpili proti Senici povzbudené tromi jarnými výhrami a skóre súboja otvorila po 50 sekundách Babuková. Na ďalší gól čakali diváci do 5. minúty a jeho autorkou bola krídelníčka Hvostaľová - 2:0. Iuventa do 8. minúty vsietila ďalšie dva góly a súperky sa prvýkrát tešili o minútu neskôr po presnom zásahu Holkovičovej - 4:1. O tri minúty už Seničanka Jurkovičová znížila na 5:4, ale domáce práve vtedy zapli štvorgólovou šnúrou a v 15. minúte viedli po premenenej sedmičke Bačíkovej 9:4. Záhoráčky potom vyrovnali hru a na konci prvého polčasu svietil na ukazovateli skóre stav 16:11.

Po zmene strán začala Iuventa presilovkou o dve hráčky a jej nástup bol raketový, prvých desať minút druhého dejstva vyhrala 9:1 a v 40. minúte teda vyhrávala už 25:12. Seničanky sa prvého gólu z hry v druhom polčase dočkali v 41. minúte, keď po góle Šišolákovej znížili na 25:13. V domácom tíme potom dostali priestor aj hráčky z lavičky, súper dokázal mierne upraviť výsledok a konečným rezultátom bola preto výhra Iuventy o deväť gólov 32:23.

Michalovce juniorky - Senica 32:23 (16:11)

Pok. hody: 6/6 - 5/4, vylúčené: 2 - 7. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Krebsová, Medveďová - Koritárová, Nemčíková, Fuleková 3, Danková 2, Vargová, Bačíková 8/3, Maszkaľová 1, Bezáková 1, Hvostaľová 6/1, Babuková 5, Rebičová 6/2.

ZÁHORAN: Auxtová - Držíková 2, Šišoláková, Jarkovičová 5/3, Holkovičová 6, Pavlíková, Ličková 5/1, Šibalová 2, Mičová 3, K. Janšáková, Nosková.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 18.03.2012 00:36:45