Hc winLand prehral aj v Košiciach, v sobotu bude doma odvracať prvý mečbal

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali aj v druhom zápase štvrťfinálovej série Tipos Extraligy, keď tentoraz nestačili na Košice na ich palubovke a po prehre 31:24 tak v sérii prehrávajú už 0:2. Tretí zápas spomenutej série je na programe v sobotu 24. marca v Michalovciach. Jeho začiatok je ale posunutý kvôli kolidovaniu s futbalovým stretnutím Michalovce – Dolný Kubín až na 19.30.

Hc winLand nastúpil na zápas bez zranených Géciho (lýtkový sval) a Sadového (zlomená ruka). Skóre stretnutia síce otvoril domáci Ľoch, no aj napriek tomu boli Michalovčania v úvode lepším tímom a po presnom zásahu Tibuleviča viedli v 4. minúte 3:2. Od tohto momentu sa obe družstvá striedali vo vedení. Až v 20. minúte sa jeden z tímov odpútal od svojho súpera na viac ako jeden gól, keď po presných strelách Kocáka a Holdoša viedol winLand 11:9. Domáci hráči sa však rýchlo spamätali a po góle Hruščáka sa v 27. minúte dostali do vedenia 14:13. Na tento gól ešte stihol odpovedať Holdoš, no Hriňák gólom na 15:14 v 29. minúte nakoniec naklonil polčasové váhy na stranu Košíc. Po záverečnom klaksóne ešte mohol z deväťmetrového hodu vyrovnať Petraško, jeho strela ale skončila na bloku domácich hráčov.

Aj keď polčasové skóre sľubovalo v druhom dejstve drámu, tá sa nekonala. Hneď v jeho úvode domáci hráči odskočili na tri góly, keď po presnej strele Bokola viedli v 35. minúte 18:15. Košičania pokračovali vo svojej aktívnej hre a po góle Hrivňáka v 49. minúte už bolo 23:16. V druhej polovici polčasu sa hostia snažili vrátiť do zápasu, keď hlavne brankár Kolpak chytil viacero príležitosti domácich. WinLand dvakrát znížil na rozdiel piatich gólov (25:20, 26:21), no Košičania svoj náskok udržali a po víťazstve 31:24 dokráčali k druhému víťazstvu v štvrťfinálovej sérii.

2. zápas štvrťfinálovej série Tipos Extraligy

1. MHK Košice - Hc winLand Michalovce 31:24 (15:14)

Vylúčení: 4-7. Pokutové hody: 4/3-3/2. Rozhodovali: Gábriš, Macko. Divákov: 450.

Košice: Cibere, Blicha, Dulina - Hruščák 6, Maguška, Pristáš, Kolesár, Pecha 3, Hriňák 2, Fuňak 4, Farkašovský 6/3, Jurko, Hricišin, Ľoch 5, Bokol 5.

Michalovce: Bumbera, Kolpak, Popčák - Kučer 1, Kollár, Pilník 5, Frajkor 3, Kocák 1, Holdoš 5, Pylypenko 2, Regenda, Kuzmenko, Miňo, Petraško 1, Čorej, Tibulevič 6/2.

Uverejnené: 21.03.2012 23:21:57