Hc winLand zdolal Košice a ešte žije

Hádzanári Hc winLand Michalovce zdramatizovali štvrťfinálovú sériu Tipos Extraligy, keď v treťom stretnutí zdolali na domácej palubovke celok 1. MHK Košice 23:21 a v série tak znížili na 1:2. V stretnutí čaroval predovšetkým brankár Kolpak, ktorý mal vyše päťdesiatpercentnú úspešnosť svojich zákrokov. Zverenci trénera Pavla Jana odohrajú štvrtý štvrťfinálový zápas až po reprezentačnej prestávke, v stredu 11.4. na palubovke Košíc.

Hádzanári Hc winLand, ktorí nastúpili na tretí zápas s vedomím, že v prípade prehry v štvrťfinále vypadnú, začali veľmi dobre, keď v 8. minúte po góle Pilníka viedli 4:1.  Hostia sa ale rýchlo otrepali a o päť minút už po presnej strele Pechu viedli pre zmenu oni 5:4. Následne sa oba tímy striedali vo vedení až do 21. minúty, kedy sa winLand ujal štvorgólovou šnúrou vedenia 9:6. Práve v týchto momentoch čaroval v bránke domácich golman Kolpak, ktorý mal v dnešnom stretnutí vyše päťdesiatpercentnú úspešnosť zákrokov. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ihneď po ňom sa presadil s chuťou hrajúci Pylypenko, ktorý tak upravoval už na 10:6. Až potom zastavil sériu domácich, gólom na 10:7 Farkašovský. Hosťom sa v 27. minúte podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, keď po presnej strele Hruščáka bolo 11:9, záver prvého dejstva ale patril winLandu. Jeho hráči si totiž presnými strelami Holdoša, Petraška a Pylypenka v rade, vypracovali päťgólový polčasový náskok, 14:9.

Skóre druhého polčasu síce otvoril agilný Pylypenko, Košičania ale následne piatimi gólmi v rade znížili na rozdiel jedného gólu, keď na 15:14 znižoval zo sedemetrového hodu v 38. minúte Hruščák. WinLand však následne opäť ožil a o osem minút už jeho hráči viedli po presnej strele Kocáka zase o päť gólov 20:15. Hosťom sa podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov, keď na 20:18 dával v 52. minúte Pecha. Domáci ale opäť svojmu súperovi odskočili a po úniku Tibuleviča viedli tri minúty pred koncom 22:19. Košičanom sa po presnej strele Pechu podarilo znížiť tridsať sekúnd pred koncom na 22:21, posledne slovo ale patrilo domácemu Pilníkovi, ktorý v posledných sekundách zabezpečil winLandu víťazstvo 23:21. Hádzanári Hc winLand Michalovce tak po prvýkrát v štvrťfinálovej sérii pokorili Košice a znížili stav zápasov na 1:2.

HC winLand Michalovce - 1. MHK Košice  23:21 (14:9)

Stav série 1:2

HC winLand : Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 1, Kollár, Pilník 3, Kocák 2, Holdoš 4, Pylypenko 7/1, Kuzmenko, Miňo 2, Petraško 1, Čorej, Tibulevič 3.

1. MHK : Cibere, Blicha, Dulina - Hruščák 6/2, Maguška 1, Pristáš, Kolesár, Pecha 4, Hriňák 1, Fuňák 1, Farkašovský 2, Jurko 1/1, Hričišon, Ľoch 2, Bokol 3.

Pok. hody: 2/1 - 5/3. Vylúčení : 5 - 6. Rozhodovali : Haščík, Oťapka. Divákov: 500.

Uverejnené: 24.03.2012 22:51:36