Tesná prehra Iuventy, víťazom WHIL sa stalo Veselí

Hádzanárky michalovskej Iuventy prehrali v šlágri 25. kola WHIL na pôde Veselí nad Moravou tesne o jediný gól 21:22, čo znamená, že domáci Britterm sa stal víťazom základnej časti a Iuvente po druhýkrát za sebou ostalo iba striebro. Zverenky trénera Jána Packu čaká o dva týždne v sobotu 14. apríla záverečné vystúpenie v základnej časti WHIL doma proti Jindřichovmu Hradcu.

Skóre dôležitého zápasu otvorila po dvoch minútach Drotárová, no Tregubová a Geričová čoskoro otočili skóre v prospech Iuventy. Na ihrisku dominovali pozorné obrany, ale Iuvente sa napriek tomu podarilo v 9. minúte dostať do dvojgólového vedenia - 2:4. V 14. minúte bolo po presnom zásahu Tobiašovej 4:5, ale domáce troma gólmi za sebou získali prvýkrát v stretnutí dvojgólový náskok (7:5). Prvé dejstvo skončilo tesným vedením Veselí 10:9.

Na začiatku druhého dejstva sa Iuvente podarilo zásluhou Tobiašovej vyrovnať (11:11), ale zakrátko Súkenníková počas presilovky zvýšila na 13:11. Do brány v tej chvíli namiesto Kudročovej prišla Krebsová a v 48. minúte Szollosiová vyrovnala na 16:16. Medzi žrde sa vrátila Kudročová a Iuventa išla v 51. minúte po dlhom čase do vedenia - 17:18. O minútu neskôr to bolo po góle Bachyrievovej 18:19. V 54. minúte sa Iuventa po prísnom vylúčení Geričovej dopustila kardinálnej chyby. Na ihrisku sa pri oslabení ocitlo šesť hráčok a Veselí malo päť minút pred koncom výhodu o dve hráčky a navyše Michalovce prišli o svoju najlepšiu hráčku Tobiašovú, ktorá dostala po treťom vylúčení červenú kartu. Veselí presilovku využilo, dostalo sa do vedenia 22:19 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Lenže Iuvente sa vďaka Kovaličkovej podarilo v čase 58:51 znížiť na 22:21 a potom sa stalo niečo, čo sa nedeje ani na dedine. Tréner Sabadka si rovnú minútu pred koncom zápasu vyžiadal oddychový čas a domáci stolík nechal plynuť čas až na hodnotu 59:18! Rozhodcovia po michalovských protestoch posunuli čas o sedem sekúnd späť... Veselí až do konca zápasu udržalo loptu v moci a napokon aj tento šláger vyhralo.

Veselí n/M. - Michalovce 22:21 (10:9)

Pok. hody: 6/4 - 2/2, vylúčenia: 2 - 5. ČK: 0-1 (54. Tobiašová za tri vylúčenia). Rozhodovali: Horáček a Novootný - 400 divákov.

HC BRITTERM: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 2, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 4, Drotárová 4, Tomečková 1, Chmelařová 1, Kočí 1, Súkenníková 1, Fleková 8/4, Jagošová .
IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 3, Bačíková, Hollá, Polláková, Geričová 3, Horňáková, Tobiašová 4, Szölösiová 3, Kovaličková 2, Rebičová, Trehubovová 6/2, Hvostaľová.

Ostatné výsledky 25. kola: ŠKP Senec - Slavia Praha 19:33 (10:13), Písek - Partizánske 33:24 (15:14), Nitra/Sereď - Zlín 19:41 (10:22), J. Hradec - Poruba 19:30 (13:12), Most - Šaľa 28:26 (12:12).