MFK Zemplín si od Slnečných jazier vezie prvú jarnú prehru

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v dohrávke 19. kola na pôde Senca 1:2. O ich jediný presný zásah sa postaral v 77. minúte Kunca, ktorý však už len korigoval dvojgólové vedenie domácich. Zverenci trénera Petrželu sa najbližšie predstavia opäť na ihrisku súpera, keď v nedeľu 8.4. o 10.30 nastúpia v Ružomberku. Doma sa predstavia v sobotu 14.4. keď v šlágri 26. kola privítajú o 19.30 vedúci tím tabuľky Myjavu.

Lodivod hosťujúceho celku Vlastimil Petržela trochu prekvapil zaradením Mihoka do základnej zostavy. Prvý polčas stretnutia vyšiel lepšie pre domácich. Tí mali od začiatku v poli optickú prevahu, no tú nedokázali využiť. Aktivitou vynikal hlavne Mikulič, ktorý sa už v 4. minúte prebil do šestnástky, jeho strelu však zblokoval Korijkov na prvý roh v zápase. Ten istý hráč dal o sebe vedieť aj v 15. minúte, no jeho center odvrátila obrana hostí do bezpečia. Mikulič do tretice zavaril Michalovčanom v 37. minúte, keď z jeho centra Gogolák hlavičkoval tesne nad. V závere prvého polčasu dali o sebe vedieť aj hostia. Tí mohli otvoriť skóre v 39. minúte, Uškovičova strela však skončila na brvne domácej brány. O dve minúty mal gól na nohe aj Waseem, no jeho strela z päťky si cestu do brány nenašla.

O jediný presný zásah MFK Zemplín sa postaral Dominik Kunca

Tréner MFK Zemplín urobil v polčasovej prestávke jednu zmenu, keď Mihoka vymenil Škvarka. Hneď v úvode druhého dejstva mal obrovskú šancu domáci Gogolák, jeho strelu ale Bréda fantasticky kryl. Odpoveď Michalovčanov nenechala na seba dlho čakať a po rohovom kope hlavičkoval Korijkov tesne nad bránu domáceho tímu. 69. minúte spravila hrubú chybu obrana hostí, lopty sa zmocnil Peňaška, ktorý bez problémov otvoril skóre zápasu - 1:0. O tri minúty neskôr sa domáci tešili po druhýkrát. Po zaváhaní Brédu napáli loptu prudko pod brvno Tomášek a domáci viedli 2:0. Odpoveď Michaloviec prišla v 77. minúte, keď po prihrávke striedajúceho Forgáča prestrelil Matláka v bráne domácich Kunca. Michalovčanom sa už v závere vyrovnať nepodarilo, a tak si od Slnečných jazier vezú prvú jarnú prehru.

ŠK SFM Senec - MFK Zemplín Michalovce  2:1 (0:0)

Góly: 69. Peňaška, 72. Tomaška – 77. Kunca. Rozhodovali: Hrčka - Vorel, Sluk. Divákov: 792

Senec: M. Matlák - Karč, Trajcsík, Polgár, J. Tomášek - Šnegoň (63. Timm, 84. Železník), Hlavatovič, Bedecs, Mikulič - Gogolák, Peňaška.

Michalovce: Bréda - Waseem (81. Dargaj), Korijkov, Krmpotič, Hottek - Mihok (46. Škvarka), Hořava, Kovaľ (75. Forgáč), Gamkrelidze - Kunca, Uškovič.

Ostatné výsledky dohrávaného 19.kola: Lučenec - Myjava 2:2 (2:0), Ružomberok B - Podbrezová 1:1 (1:1), Dolný Kubín - Dubnica 0:0, Liptovský Mikuláš - Petržalka 2:1 (1:0), Moldava nad Bodvou - Rimavská Sobota 1:0 (1:0)