Orli v poslednom kole úspešní, 1. BK-D prehral aj v odvete

Počas víkendu pokračovali ďalšími zápasmi druhé basketbalové ligy, v ktorých účinkujú oba michalovské celky. Basketbalisti 1. BK Michalovce odohrali v II. lige skupina Východ zápas posledného kola základnej časti, v ktorom triumfovali na palubovke Kovohút Krompachy 83:67 (49:28). Orli aj napriek tejto výhre skončili v druhej lige na druhom mieste a v play-off sa stretnú práve so svojim víkendovým súperom. Prvý duel sa odohrá v sobotu 28.4 na palubovke Krompách, odveta je na programe v utorok 1.5. o 19.15 v telocvični GPH. Menej sa už darilo basketbalistkám 1. BK-D, ktoré prehrali vo finále play-off II. ligy na palubovke Tydamu Košice 38:59. Po minulotýždňovej domácej prehre 35:57 si tak víťazstvo v druhej lige na svoje konto pripísali hráčky Tydamu. Zverenky trénera Janošova sa po minuloročnom víťazstve v druhej lige, tentoraz museli uspokojiť s druhým miestom.

Muži

Kovohuty Krompachy – 1.BK Michalovce 67:83 (28:49)
Štvrtiny :
(14:23, 14:26, 18:17, 21:17)

Orli nastúpili na posledný zápas základnej časti palubovke družstva Kovohuty Krompachy v základnej zostave T.Mitterpák, Maškulík, Mižák, R.Rakovský, Biganič a boli favoritom stretnutia. Hostia si postupne vypracovali po prvej štvrtine 9 bodový náskok, ktorý po polčase narástol na 21 bodov a zápas sa neskôr len dohrával. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, orli sa presadzovali najmä zpod koša, na druhej strane im nepríjmnosti spôsoboval domáci Sopkovič.

Týmto zápasom sa ukončila základná časť 2.ligy basketbalistov časť Východ. O víťazovi súťaže a postupujúcom do 1.ligy rozhodne divácky atraktívne play-off.  Zhoda náhod spojila týchto dvoch súperov aj do prvého kola play-off. O postupujúcom sa rozhodne v dvojzápase a družstvo, ktoré bude mať lepšie skóre postúpi do druhého kola. Najbližší zápas odohrajú Orli 28.4.2012 najprv na palubovke v Krompachoch a následne sa odveta uskutoční dňa 1.5.2012 o 19:15 v telocvični GPH v Michalovciach.

Body a zostava: M.Maškulík 28, T.Mižák 23, R.Rakovský 22, T.Mitterpák 10, S.Novakovský, P.Biganič, R.Mikulský, L.Jäger.

Ostatné výsledky posledného 26.kola: Bardejov - Dastet Krompachy 51:65, Kapybary Košice - UVL Košice 85:76, Abovia Košice - Kemarok 84:61, 1. BK Humenné - Sabinov B 99:69, Levoča - Prešov 84:31.

Dvojice play-off:
Dastet Krompachy (1) - Abovia Košice (8)
1. BK Michalovce (2) - Kovohuty Krompachy (7)
Kapybary Košice (3) - Bardejov (6)
UVL Košice (4) - Levoča (5)

Ženy

TYDAM  UPJŠ Košice - 1. BK D Michalovce 59 : 38 (32:20)

(12:15, 20:5, 13:9,14:9)

1. BK-D: Jurašková 14, Fiedlerová 9, Priščáková 8, Regendová 2, V. Vargová 2, Jančárová 2, Oláhová 1, Fecková, Maľuková, Mrázová.

Zverenky trénera Janošova cestovali do Košíc odčiniť prehru 35:57 z prvého finálového zápasu. V prvej štvrtine sa im to aj z časti darilo, keď túto časť vyhrali o tri body 15:12.  V druhej štvrtine ale domáce hráčky hlavne vďaka premeneným trestným hodom, ktorých v tejto časti hádzali až šestnásť dostali do dvanásť bodového vedenia. To potvrdili aj v druhom polčase a po víťazstve 59:38 si na svoje konto pripísali  triumf v II. lige. Škvrnou zápasu bol podľa trénera hostí výkon rozhodcovskej dvojice, ktorej pomoc domáce hráčky naozaj nepotrebovali.

Tréner 1. BK-D Ladislav Janošov: „Zápas sme začali lepšie, keď sme po prvej štvrtine viedli o tri body. O zápase sa rozhodovalo v druhej štvrtine, ktorú domáci vyhrali o pätnásť bodov. Sklamaním bol pre mňa výkon rozhodcovskej dvojice. Tydam naozaj k triumfu v lige ich pomoc nepotreboval. Za všetko hovorí to, že moje zverenky chceli počas zápasu, aby som ich z ihriska stiahol. K ich úcte slúži to, že zápas odohrali čestne a neschýlili sa k zákernostiam. Je to na škodu preto, že tento zápas kde 22 bodový náskok domácich z prvého zápasu bol jasný, mohol byť oslavou basketbalu a obidvaja aktéri  sa isto chceli  ukázať,  v čo najlepšom svetle. Na obidvoch stranách však ostalo len pri chcení. Niekto rozhodol ináč...“