Juniorky Iuventy v domácej rozlúčke zdolali Inter Bratislava

Prvoligové juniorky Iuventy Michalovce sa rozlúčili s domácou pôdou víťazstvom v nedeľňajšom šlágri 19. kola nad Interom Bratislava v pomere 35:29 (18:13), čím si upevnili vedúce postavenie v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže. Juniorky Iuventy zároveň zavŕšili víťazný víkend klubu, keď po ženách a dorastenkách dosiahli celkové piate víťazstvo. Zverenky trénera Mariána Ujhelyho čaká v tejto prvoligovej sezóne už iba záverečné vystúpenie na palubovke MHK Bytča, ktoré by sa mala odohrať v sobotu 19. mája.

Juniorky Iuventy, za ktoré nastúpili aj niektoré hráčky A- družstva (Bačíková, Krebosvá, Hvostaľová, Rebičová, Hollá) začali veľmi dobre a po góloch Bačíkovej a Hollej viedli 2:0. Iuventa zo začiatku vynikala dobrou obranou, za ktorou stála pozorná Krebsová. Aj vďaka nej sa domáce hádzanárky v 10. minúte ujali vedenia po góle Lazorovej – 6:3. Hráčky Interu sa však nevzdávali a v 16. minúte sa im podarilo po prvýkrát v zápase vyrovnať, keď na 8:8 zrovnávala P. Kalmanová. Domáce hráčky ale aj vďaka golmanke Krebsovej opäť súperkám utiekli a po presnom zásahu Bačíkovej v 22. minúte viedli juniorky 12:9. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ten ale nezabral, pretože rozbehnuté domáce hráčky o niekoľko minút vvyhrávali už o sedem gólov 18:11. Hostky ešte v závere kontrovali dvoma gólmi a tak bolo polčasové skóre 18:13.

V úvode druhého polčasu sa dvakrát presadili hráčky Interu a po niekoľkých sekundách svietil na časomere stav 18:15. Domáce hráčky kontrovali presnými zásahmi Lazorovej a Hollej a opäť viedli o päť gólov 20:15. Inter sa zlepšenou hrou v obrane na Iuventu dotiahol a v 46. minúte bol stav vyrovnaný 23:23. O tohto momentu ale domáce hádzanárky kontrolovali priebeh hry a rýchlymi kontrami trestali chyby hostí. Po jednej z nich upravila Bačíková v 49. minúte na 27:23. Na tento moment zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ten ale Interu vôbec nepomohol, pretože v 50. minúte vyhrávala Iuventa, keď sa presadila Hvostaľová o šesť gólov – 29:23. Takýto gólový rozdiel ostal až do záveru zápasu a tak si juniorky Iuventy udržali jarnú domácu neporaziteľnosť.

Michalovce jun. - Bratislava 35:29 (18:13)

Pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Krebs, Medveďová - Koritárová, Nemčíková 4, Danková, Bačíková 8/2, Lazorová 3, Hvostaľová 7, Dóciová 1, Hollá 8, Rebičová 4.

INTER: Múdra, Leviczká - Nováková 8/1, Zámečníková 4, P. Kálmanová 2, Kubinová 1, Hlásniková 3, Kováčová, Vavríková 2, Pončáková 2, Kochanová 6/2, Žišková 1.

Zvyšné výsledky 19. kola I. ligy žien: Senica - Zlatná 28:25 (14:11), Močenok - Nesvady 30:30 (13:18), Banská Bystrica - Bernolákova Košice : (:), Topoľčany - Modra : (:).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 29.04.2012 17:03:56