Orli po ľahkom víťazstve do semifinále

Basketbalisti 1. BK Michalovce vyhrali v odvetnom zápase štvrťfinále play-off II. basketbalovej ligy na domácej palubovke nad tímom Kovohuty Krompachy 67:40. Keďže Orli zvíťazili aj v prvom stretnutí na pôde svojho súpera 66:54, bezproblémov tak postúpili do semifinále súťaže. V ňom narazia na družstvo Kapybary Košice. Prvý zápas je na programe v sobotu v Košiciach, odvetu Orli absolvujú v utorok 8. mája o 19.15 v telocvični GPH Michalovce.

Domáci basketbalisti začali odvetný zápas štvrťfinále play-off veľmi dobre a po koši Maškulíka viedli v 4. minúte 9:5. V zápase, v ktorom dominovali viac obrany ako útok si Orli už v prvej štvrtine vypracovali výraznejší náskok. V závere tejto časti niekoľkými košmi v rade išli do desať bodového vedenia, keď na 23:13 dával Novakovský.  Orlom vyšiel vynikajúco začiatok druhej štvrtine, keď po košoch T. Mitterpáka, Šantu a Jäger viedli už 30:13. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom, ktorý hosťom pomohol. Do záveru prvého polčasu totiž mierne stlačili náskok 1. BK a prvé dejstvo tak skončilo výsledkom 35:18.

Aj druhom polčase dominovali viac obrany. Hlavne domáci basketbalisti dobrou defenzívou nedovoľovali súperovi prakticky nič a rýchlymi brejkami trestali každú jednu chybu Krompách. V prvý šiestich minútach tretej štvrtiny zverenci hrajúceho trénera Romana Rakovského neinkasovali ani kôš a po presnom zásahu T. Mitterpáka v 26. minúte už vyhrávali 43:18. Hostia síce na tento priebeh odpovedali trojkou Šefčíka, no Orli si aj naďalej do konca tretej štvrtiny udržiavali viac ako dvadsať bodový náskok. Na jej konci bol po koši Maškulíka stav 47:26. V poslednom dejstve sa zápas už len dohrával. Domáci basketbalisti kontrolovali priebeh hry a zaslúžene doviedli tento zápas do víťazného konca. V semifinále sa Orli stretnú s Kapybaramy Košice.

1.BK Michalovce - Kovohuty Krompachy 67:40 (35:18)
Štvrtiny:
(23:13, 12:5, 14:8, 18:14)

Body a zostava: M.Maškulík 13, T.Mitterpák 12, L.Jäger 11, Šanta 10, T.Mižák 10, L.Šimko 10, S.Novakovský 1, P.Biganič, R.Rakovský
Doskoky: Šanta 11, Maškulík 9, Šimko 8, Jäger 8
Zisky: Jäger 3
Asistencie: Mižák 7, Maškulík 5, Jäger 3

Hostia: Šefčík 8 (1/3 trojky), Grisák 10, Neubelcer 1, Vojčík C. 18 (1/3), Džakovský 3 (1/3), Bakši.