Hc winLand po šesťgólovej prehre na konečnom šiestom mieste

Hádzanári Hc Michalovce prehrali v odvetnom zápase série o 5.-6. miesto Tipos Extraligy na vlastnej pôde s bratislavským ŠKP 23:29 a keďže u súperi zvíťazili iba o gól 31:30 piate miesto v extraligovom ročníku 2011/2012 si zabezpečil bratislavský celok. WinLand tak skončil vo svojej premiérovej sezóne na šiestom mieste.

Prvý polčas zápasu o celkové piate miesto sa v počiatku niesol dominanciou domácich. Tí si hneď v úvode vypracovali po presných zásahoch Holdoša a Kučera dvojgólové vedenie. Hostia v úvode kontrovali prevažne Kucharikovími premenenými sedmičkami. Aj napriek tomu winLand dvakrát v priebehu 11. a 12. minúty viedol o tri góly 7:4 a 8:5. Práve v týchto chvíľach podržal svojich Maroš Kolpak a zdalo sa, že domáci hádzanári môžu tento duel dotiahnuť do víťazného konca. Hostia ale šnúrou piatich gólov otočili skóre a v 19. minúte po presnom zásahu Mišenčíka viedli o dva góly - 8:10. V týchto momentoch sa hosťom rozchytal Pejko a hlavne vďaka nemu a rýchlym protiútokom si hráči bratislavského celku do konca prvého polčasu vypracovali trojgólové vedenie - 12:15.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia kontrolovali priebeh hry a hráčov winLandu k sebe na menej ako dva góly nepustili. V 33. minúte už viedli po presnom zásahu Pupíka 13:17, no domáci dokázali kontrovať Kocákom a Kučerom, a tak bol stav – v 35. minúte 15:17. Zlom zápasu nastal v 42. minúte, keď Frajkor za stavu 17:19 nastrelil zo sedemetrového hodu brankára Pejka do hlavy a bol zato potrestaný červenou kartou. Tento moment trochu nahlodal psychiku mladého kádra winLandu. Už o šesť minút neskôr hostia viedli o šesť gólov - 17:23 a definitívne tak zlomili odpor Michalovčanov. WinLandu sa ešte raz podarilo znížiť na rozdiel štyroch gólov, keď po troch presných zásahoch Kučera prehrávali iba o štyri góly 21:25, no následne hostia kontrovali dvoma rýchlymi brejkami Volenticsa a zaslúžene si tak pripísali šesťgólový triumf 23:29. Táto ich výhra rozhodlo o tom, že hráči bratislavského ŠKP skončili na piatom mieste a Michalovčania vo svojej premiérovej sezóne Tipos Extraligy na šiestom.

Hc winLand Michalovce – ŠKP Bratislava  23:29 (12:15) - Prvý zápas 31:30, na piatom mieste skončil ŠKP Bratislava

Pok. hody: 5/4 – 3/3. Vylúčený: 4-5. ČK: 1:0 42. Frajkor (za nastrelenie brankára). Rozhodovali: Mandák, Rudinský. Divákov: 300.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak – Kučer 8, Kohút, Kollár 1, Pilník, Frajkor 4/4, Sadovij 4, Kocák 1, Holdoš 5, Regenda, Čorej.

Bratislava: Baboš, Pejko – Pupík 3, Kyseľ, Volentics 5, Slaninka 7, Demovič, Kryštúfek, Mikuš, Kováč, Mišenčík 3, Štepanovský, Čermák, Kucharík 8/3, Zachmeister.

Uverejnené: 18.05.2012 21:16:23