Staršie dorastenky Iuventy sa rozlúčili prehrou, mladšie výhrou

V predposlednom kole dorasteneckých súťaži v skupine o titul privítali dorastenky Iuventy Michalovce celky UDHK Nitra. Mladým nádejám Iuventy sa darilo striedavo. Mladšie dorky zvíťazili 33:30 a touto výhrou si zabezpečili minimálne druhé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Dušana Daniša v poslednom kole dorasteneckej súťaže cestujú do Prešova. Naopak, staršie dorastenky si vo svojom poslednom domácom zápase na svoje konto pripísali vôbec prvú prehru v celej súťaži, keď UDHK podľahli o jeden gól 24:25. Aj napriek tejto prehre sú zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej majsterkami Slovenska a po tomto zápase si zaslúžene prevzali majstrovský pohár a zlaté medaily. Staršie dorastenky v poslednom kole cestujú do Trenčína.

Staršie dorastenky

Staršie dorastenky nastúpili na zápas proti UDHK Nitra aj pod vplyvom už istého zisku majstrovského titulu. Navyše hostky pricestovali do Michaloviec s celým kádrom a to bolo v zápase vidieť. Domácim hráčkam vyšiel úvod lepšie. Hlavne vďaka výbornej Sedláčkovej si v 12. minúte po presnom zásahu Fulekovej vypracovali trojgólové vedenia 6:3. Na tento stav zareagoval tréner UDHK oddychovým časom. Ten jeho zverenkám pomohol a šnúrou štyroch gólov už o päť minút otočili skóre vo svoj prospech. Následne sa až do 27. minúty oba tímy striedali vo vedení. Posledná trojminútovka ale vyšla lepšie hostkám, ktoré si do donca polčasu vypracovali trojgólové vedenie – 11:14.

Úvodnú päťminútovku prvého dejstva vyhrali domáce hráčky 4:1, a tak bolo po presnej strele Fulekovej opäť vyrovnané skóre - 15:15. Iuventa následne po rýchlom brejku Nagyovej viedla 16:15, no potom zapli Nitrianky na vyššie obrátky. Výsledkom toho bolo v 48. minúte vedenie - 17:21. Na tento stav síce zareagovala domáca lavička oddychovým časom, ale ani ten zmenu skóre nepriniesol. Hostky si udržiavala trojgólové vedenie až do 57. minúty, keď viedli - 22:25. V závere sa Iuvente už len podarilo skorigovať skóre, keď po dvoch góloch Nagyovej skončil zápas 24:25. Po záverečnom hvizde rozhodcovskej dvojice mohli naplno začať oslavy majstrovského titulu, ktorý sa do Iuventy v kategórii starších dorasteniek vrátil ôsmich rokoch.

Michalovce - Nitra 24:25 (11:14)

Pok. hody: 6/5 - 5/4, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Šimko a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA: Čičáková, Sedláčková - Koritárová, Ujhelyová 1, Popovičová, Fuleková 8/4, Daňková 2, Danková, Nagyová 4, Šimková 1/1, Lazorová 5, Janičová, Feňovčíková 3, Chorovská.

UDHK: Halásová, Csaková - Lenčéšová 1, Czuczorová, Matoušková 2, Konigová 2, P. Velčická 2, Vargová 3/1, Sláviková 9/2, Bujnochová 2, Kolečániová 2, Sýkorová 2/1.

Mladšie dorastenky:

Mladšie dorastenky odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sa viac darilo hráčkam UDHK. Zverenky trénera Dušana Daniša síce držali so svojimi súperkami krok, no v závere si hostky zaslúžene vypracovali dvojgólové vedenie – 15:17.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil. Domáce hráčky začali lepšie brániť, rozchytali sa im brankárky a rázom to bolo vidieť na náraste skóre v ich prospech. V 39. minúte po presnom zásahu Tabakovej išli po dlho čase do vedenia, keď viedli 20:19 a od tohto momentu už vedenie z rúk nepustili. O desať minút vyhrávali zverenky trénera Daniša už o štyri góly 28:24 a po premenenej sedmičke Kišíkovej v 53. minúte, už dokonca o päť gólov 30:25. Niekoľko gólové vedenie si udržali až do konca zápasu a zaslúžene sa tak tešili so zisku dvoch bodov.

Michalovce - Nitra 33:30 (15:17)

IUVENTA: Hurčíková, Čičáková, Ferenčíková - Mojsejová, Lešková 2, Chorovská 3, Ščerbáková, V. Kišiková 11/6, Tabaková 3, Kocanová, Nagyová 3, Šimková 9/1, Ondová 2, Danková, Kniežová, Kolesárová.

UDHK: Mesárošová, M. Velčická, Majerská - Selecká 2, Boszorádová, Czuczorová 12/3, P. Velčická 5/3, Kopečná, Bosáková, Šinkovičová 5, Kolečániová 4, Juríková 1, Kóňová 1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 18.05.2012 23:35:26