Mladšie žiačky Iuventy zlaté, staršie strieborné

Majstrovstvá republiky starších a mladších žiačok vyvrcholili v nedeľu v dopoludňajších a poludňajších hodinách záverečnými zápasmi o konečné umiestenie. Iuventa Michalovce mala finálové zastúpenie v oboch kategóriach. Mladšie žiačky tam postúpili po pohodlnom semifinálovom víťazstve nad Dunajskou Stredou 17:9. Dramatické semifinále museli naopak zvládnuť staršie žiačky proti nášmu tradičnému mládežníckemu rivalovi MHK Bytča. V dramatickom závere o víťazstve Iuventy 20:19 rozhodol 20 sekúnd pred koncom voľný hod Grobelníkovej, hodený priamo smerom k bráne súpera.

Staršie žiačky

STARŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - ŠTVRŤFINÁLE  - sobota 16. jún 2012:

12:30 - QF1:  Duslo Šaľa  - ŠKP Bratislava  24:13 (13:6)
13:30 - QF2:  MHK Bytča   - MŠK Vranov      22:21 (8:11)
14:30 - QF3:  Trenčín     - UDHK Nitra      16:20 (8:9)
15:30 - QF4:  Dun. Streda - Iuventa         20:23 (10:11)

STARŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - SEMIFINÁLE  - sobota 16. jún 2012:

16:30 - SF1:  Duslo Šaľa  - UDHK Nitra      22:17 (8:8)
17:30 - SF2:  MHK Bytča   - Iuventa         19:20 (8:11)

Víťazný gól Iuventy strelila 20 sekúnd pred koncom Grobelníková, ktorá hádzala 9 m voľný hod, pričom prekvapila obranu a brankárku súpera priamou strelou na bránu.

STARŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - SEMIFINÁLE  O 5. - 8. MIESTO - sobota 16. jún 2012:

18:30 - SF3:  ŠKP Bratislava - Trenčín       22:19
19:30 - SF4:  MŠK Vranov     - Dun. Streda   23:25

STARŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - O KONEČNÉ UMIESTENIE - nedeľa 17. jún 2012:

09:00 hod - o 7. miesto:  HK Štart Trenčín - MŠK Vranov                        20:19  ( 12:9 )

10:10 hod - o 5. miesto:  ŠKP Bratislava - ŠK Talent Dunajská Streda     19:12   ( 8:7 )

11:20 hod - o 3. miesto:  UDHK ŠG Nitra - MHK Bytča                            16:18   ( 7:8 )

12:30 hod - FINÁLE:       Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce            19:13   ( 9:8 )

Vo finálovom stretnutí hranom 2 x 20 minút odohrala Iuventa 24 minút (!) v oslabení. Ešte 10 minút pred koncom bol stav vyrovnaný 11:11, záverečnú desaťminútovku sme bohužiaľ nezvládli a podobne ako vlani, aj teraz budú naše staršie žiačky dekorované striebornými medailami.

Iuventu na MSR starších žiačok v Šali reprezentujú:

Miroslava Ferenčíková, Katarína Muliková, Miroslava Bérešová - Silvia Kocaniková, Barbora Ondová, Nikoleta Paľová, Kamila Mašľanková, Adriana Grobelníková, Františka Solárová, Dominika Vancová, Natália Michalková, Nikola Jenčíková, Marianna Soročinová, Veronika Etfleischová, Tamara Filipová, Bianka Bereščíková, Anna Baková, Ema Kostovčíková.

Tréner:                 Henrych Marcinčák
Asistent:              Tomáš Hlavatý
Vedúca družstva:  Alica Ondová

MLADŠIE ŽIAČKY - SKUPINOVÁ FÁZA

MLADŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - ŠTVRŤFINÁLE  - sobota 16. jún 2012:

QF1:  MHK Bytča   - UDHK Nitra      15: 7 (9:2)
QF2:  Dun. Streda - Nesvady         14: 5 (9:2)
QF3:  Prešov      - ŠKP Bratislava   9:13 (3:9)
QF4:  Trenčín     - Iuventa          8:17 (3:11)

MLADŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - SEMIFINÁLE  - sobota 16. jún 2012:

SF1:  MHK Bytča   - ŠKP Bratislava  18: 4 (7:2)
SF2:  Dun. Streda - Iuventa          9:17 (5:10)

MLADŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - SEMIFINÁLE  O 5. - 8. MIESTO - sobota 16. jún 2012:

SF3:  UDHK Nitra - Prešov     10: 6 (6:4)
SF4:  Nesvady    - Trenčín    14:10 (6:2)

MLADŠIE ŽIAČKY - PLAY-OFF - O KONEČNÉ UMIESTENIE - nedeľa 17. jún 2012:

09:00 hod - o 7. miesto:  Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov - HK Štart Trenčín    17:7  ( 10:3 )

10:10 hod - o 5. miesto:  UDHK ŠG Nitra - ŠŠS CVČ Nesvady                  6:10  ( 2:7 )

11:20 hod - o 3. miesto:  ŠKP Bratislava - ŠK Talent Dunajská Streda      9:10  ( 5:4 )

12:30 hod - FINÁLE:        MHK Bytča - Iuventa Michalovce                      5:10  ( 2:6 )