Triumf Iuventy aj v druhom zápase

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom prípravnom stretnutí nad českým majstrom DHC Sokol Poruba, tentoraz výrazne rozdielom 11 gólov 36:25. Iuventu čaká najbližšia previerka vo Veszpréme, kde sa v priebehu budúceho piatka a soboty zúčastní na Barabás cupe za účasti domácich, Siófoku a chorvátskej Zeliny.

Úvod druhého prípravného stretnutia medzi slovenským a českým majstrom bol vyrovnaný. Hostky držala nad vodou prevažne pravá krídelníčka Hrbková (dala prvé tri góly) a hlavne jej zásluhou bol v 6. minúte stav - 3:3. Potom sa však rozchytala domáca brankárka Medveďová. Vďaka jej zákrokom a strelecky indisponovanej Vinyukovej (z prvých ôsmich gólov dala štyri) viedla Iuventa v 13. minúte - 8:5. V ďalšom priebehu hry si domáce hráčky udržiavali štvor – až päťgólový náskok. V 25. minúte po presnom zásahu Geričovej viedla Iuventa - 15:10 a na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ten Porube vôbec nepomohol a po góloch Hollej a dvoch presných zásahoch Rebičovej viedli domáce hádzanárky v poslednej minúte o osem gólov - 18:10. Posledné slovo v prvom dejstve mala Chrenková, ktorá upravovala polčasové skóre na - 18:11.

Druhý polčas už takú dynamickú hádzanú nepriniesol. V jeho úvode sa vyznamenávali obe brankárky tak Krebsová na strane Iuventy, ako aj Bartová na strane Poruby. Aj preto bola prvou hráčkou, ktorá v druhom polčase trafila do čierneho až v 4. minúte hosťujúca Rechtorisová. Iuventa ale naďalej pokračovala vo svojej hre založenej na rýchle kontry a po jednej z nich dávala Tobiašová na rozdiel deviatich gólov - 23:14. Porube sa podarilo znížiť náskok domácich na šesť gólov, keď Rechtorisová dávala v 41. minúte na 23:17. Iuventa ale rýchlo kontrovala a po presných zásahoch Trehubovovej a Szollosiovej zverenky trénera Packu opäť viedli o osem gólov 25:17. Hosťujúcim hráčkam sa ešte raz podarilo znížiť na rozdiel šiestich gólov – 25:19, no to bolo z ich strany všetko. Domáce hráčky totiž rýchlymi kontrami trestali ich každú jednu chybu. V 50. minúte viedla Iuventa po góle Kovaličkovej - 28:20, o päť minút neskôr po presnom zásahu Tobiašovej už o desať gólov - 33:23.  Domáce hráčky v závere úplne ovládli hru a zaslúžene si na svoje konto pripísali triumf o jedenásť gólov - 36:25.

Michalovce - Poruba 36:25 (18:11)

Pok. hody: 3/3 - 6/4, vylúčené: 0 - 5, navyše ČK: 38. Snopová (Iuventa, za tri vylúčenia). Rozhodcovia: Richvalský a Cibere - 200 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Medveďová - Bachyrievová, Bačíková 1, Geričová 2, Snopová 2/1, Szollosiová 4, Kovaličková 2, Horňáková, Hollá 2, Tobiašová 4, Hvostaľová 2, Wollingerová 2, Rebičová 5, Vinyuková 4/1, Trehubova 6/1.

DHC SOKOL: Doláková, Bártová - Osinová , Mýlková, Chrenková 8/2, Lešková 1, Tomečková, Tóthová 1/1, Hrbková 7/1, Adámková 2, Poznarová 2, Revajová 1, Rechtorisová 3, Selucká .

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 28.07.2012 12:12:58