Trojgólová prehra winLandu + video Ľ. Hudák a fotogaléria

Hádzanári Hc winLand Michalovce podľahli v prípravnom zápase tretiemu tímu poľskej Ekstraklasy Tauron Stal Mielec o tri góly 28:31 (8:16). Zverenci trénera Ľuboša Hudák sa najbližšie predstavia opäť na domácej palubovke, keď najskôr v stredu o 18.00 a potom aj vo štvrtok predpoludním o 10.30 privítajú celok FTC Budapešť.

Diváci v Mestskej športovej hale videli zaujímavý zápas dvoch rozdielnych polčas. V prvom dejstve hrali prím hostia, ktorí hráčom winLandu robili problémy rýchlym prechodom do útoku. Mielec už na začiatku odskočil, keď po presnom zásahu Kostrzeniho bol stav - 2:6. Viacgólový náskok si hostia udržiavali až do konca prvého polčasu, ktorý vyhrali o osem gólov - 8:16. V druhom dejstve sa obraz hry zmenil. Domáci prišli zo šatne ako vymenení. Rozchytal sa golman Popčák a winLand prvú deväťminútovku vyhral 8:2, keď po góle Sadového bol stav - 16:18. Hostia síce opäť odskočili na rozdiel štyroch gólov, no winLand zapol na vyššie obrátky a v 51. minúte po góle Regendu dokonca vyrovnal na - 24:24. Mielec ale drámu nepripustil, strelil tri góly v rade a takýto náskok si udržal až do konca zápasu.

Hc winLand Michalovce - Tauron Stal Mielec  28:31 (8:16)

Vylúčení: 2 - 3. Pok. hody: 5/3 – 5/4. Rozhodovali: Cibere, Richvalsky. Divákov: 150.

Michalovce: Bumbera, Popčák – Kučer, Hruščák 6/1, Kollár, Regenda 2, Frajkor 5/1, Sadovyj 5, Kocák 1, Kuzmenko, Kohút 1, Gamrát 2, Huňady 2, Petrov 2/1, Tybulevič.

Mielec: Krynski, Lipka - Wilk 3, Janyst, Kregier 4, Sobut 3, Kornecki, Szpera 3, Babicz 2, Gawecki, Gudz, Glinski 3/3, Krzysztofik 3, Chodara 5, Kostrzeni 5/1.

Uverejnené: 09.08.2012 20:26:57