Dorastenci MFK Zemplín po výbornom výkone zdolali Juventus !!!

Dorastenci MFK Zemplín vo svojom druhom zápase na Michalovce Cup porazili po výbornom výkone talianskeho giganta Juventus Turín 4:2. O presné zásahy MFK sa postarali dvakrát Koscelník, po jednom góle pridali Šimko a Tomko. V druhom dnešnom stretnutí triumfoval španielsky Villarreal nad Legiou Varšava 4:0. Michalovce Cup pokračuje vo štvrtok svojim posledným dňom, keď najskôr o 11.00 proti sebe nastúpia zatiaľ bezbodový Juventus Turín a Legia Varšava. Podvečer o 17.00 je na programe ďalší zápas Michalovce a Legia Varšava, a turnaj vyvrcholí posledným stretnutím, keď o 19.30 proti sebe nastúpia Villareal CF a Juvenus Turín.

Diváci, ktorí prišli na futbalový štadión neoľutovali. Videli totiž vynikajúci futbal, s fantastickým výkonom domáceho družstva. Zápas sa ešte ani poriadne nezačal a domáci golman Babiak už vyťahoval loptu zo svojej siete. Turínčania totiž viedli po hlavičke Tahiraja - 0:1. Domáci futbalisti ale následne hostí zavreli na ich polovicu. Najprv síce nemieril presne Kiss, no v 8. minúte už bolo po strele Koscelníka - 1:1. Michalovčania pokračovali vo výbornom výkone a o niekoľko sekúnd sa po Koscelníkovom góle tešili tribúny opäť. Domáci futbalisti boli pri chuti. Chvíľu po druhom strelenom góle skúšal šťastie Kiss a hosťujúceho golmana Mulyadiho neprekonal ani Leško. Ten nebol úspešný ani v 25. minúte, keď zaváhal zoči - voči golmana Juventusu. Tesne pred koncom prvého polčasu sa michalovskí futbalisti radovali opäť. Center Leška tečoval do siete Šimko a tak obe družstvá išli do kabín za stavu - 3:1.

Druhý polčas už taký zaujímavý futbal nepriniesol. Dlho sa nič nedialo, až v 61. minúte zaujala tvrdá strela Kissa, ktorú vyrazil striedajúci golman Juventusu Elezaj na rohový kop. Na ten najvyššie vyskočil Tomko, ktorý upravil na - 4:1. Až potom sa dostali k slovu hostia. Najskôr Kira bravúrne zachránil pred Gilim a chvíľu nato nemieril presne Vitale. Hosťom sa podarilo skorigovať až v posledných sekundách, keď si ich center do siete nešťastne zrazil Havrila. Aj napriek tomu domáci futbalisti zvíťazili po vynikajúcom výkone 4:2 a pripísali si pravdepodobne svoj zatiaľ najväčší skalp v kariére.

MFK Zemplín Michalovce - Juventus Turín 4:2 (3:1), na strely zo značky PK 2:2
Góly: 8. a 9. M. Koscelník, 39. J. Šimko, 62. T. Tomko - 2. Tahiraj, 80+. vlastný Havrila
ŽK: 9. Calderan, 27. A. Varga, 39. Canizares, 47. Tahiraj, 60. Vitale
Rozhodoval: Eperješi - 2 130 divákov

MFK ZEMPLÍN: Babiák (41. Kira) - D. Horňák, J. Šimko (76. Havrila), T. Tomko, Šimčák (55. Ďurik) - M. Koscelník (67. Lukačko), Grič (53. Lechman), Turik (55. L. Tóth), J. Kiss - A. Leško (49. T. Vožný), T. Kolesár
JUVENTUS: Mulyadi (53. Elezaj) - Crepaldi (53. Pellini), A. Varga, Canizares (48. Giannarelli), Calderan (24. Degrassi) - Tahiraj (48. Clemenza), Roussos (53. Mestre), Antezza (53. Benucci), Donis (41. Gili) - Vitale, Sallustio (48. Moncini)