Hc winLand opäť prehral

Hádzanári Hc winLand podľahli šiestemu tímu maďarskej Budapešt Bank League FTC PLER Budapešť aj v odvete, keď vo štvrtok predpoludním prehrali o tri góly 26:29 (14:13). Zverenci trénera Ľuboša Hudáka najbližší zápas odohrajú už zajtra, keď o 17.00 nastúpia na pôde ďalšieho maďarského celku Tabanyia Carbonex.

Diváci videli v odvete takisto zápas dobrej úrovne. Po vyrovnanom úvode sa domáci hráči dostali v 9. minúte po presnom zásahu Frajkora do trojgólového trháka, keď viedli - 6:3. Hráči FTC, ale odpovedali šnúrou piatich gólov a po presnej strele Autha viedli o päť minút neskôr - 6:8. Následne sa ale rozchytal Kolpak (ten chytil v prvom polčase 5 sedemmetrových hodov) a hlavne vďaka nemu domáci v 30. minúte po góle Hruščáka opäť viedli dvojgólovým rozdielom - 14:12. Záverečné slovo v prvom polčase ale patrilo hosťujúcemu Bakovi, ktorý upravil polčasové skóre na - 14:13.

Druhé dejstvo síce otvoril gólom domáci Petrov, no hráči Ferencvárošu rýchlo vyrovnali na - 15:15. Následne sa oba tímy ťahali o každý gól. Ako prvému sa podarilo odskočiť hosťujúcemu FTC, ktorý v 40. minúte po góle Lendvayiho viedol - 17:19. Dvojgólový náskok si hostia udržiavali až do 54. minúty, kedy bol stav po góloch Kocáka a Sadového vyrovnaný - 24:24. Domáci hráči ale následne viackrát chybili, keď strieľali z nepripravených situácii, čo bola voda na mlyn pre súpera. Ten opäť odskočil na dva góly a tento náskok si už do konca zápasu udržal.

Hc winLand Michalovce - FTC PLER Budapešť  26:29 (14:13)
Pok. hody: 1/1-6/1. Vylúčení: 4-7, navyše ČK Kocs (FTC) za tri vylúčenia. Rozhodovali: Cibere - Richvalský. Divákov: 70.
HC winLand: Bumbera, Popčák, Kolpak 1 - Kucher, Hruščák 6, Kollár, Regenda 1, Frajkor 2/1, Sadovyi 4, Kocák 2, Kuzmenko, Kohút, Gamrát 5, Huňady, Petrov 4, Tybulevič 1. Tréner: Ľ. Hudák.
FTC PLER: Székely, Paul - Bak 4, Bakos 5, Pavlović, Szűcs, Rev 3, Lendvay 8, Scheuring, Pálos 2/1, Kocsi, Laurencz, Soproni, Mazák 3, Marczinkó, Auth 4. Tréner: G. Zsiga.