Iuventa podľahla Veszprému, o víťazovi sa rozhodne zajtra

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali vo svojom druhom zápase na domácom Memoriáli Tomáša Jakubču s maďarským Veszprémom o štyri góly 25:29 (12:12). Zverenky trénera Jána Packu turnaj ukončia zajtrajším zápasom, v ktorom nastúpia v stretnutí, ktoré rozhodne o víťazovi turnaja, proti rumunskému Klužu.

Prvý polčas kvalitného zápasu mal vyrovnaný priebeh. Už od úvodu sa družstvá naťahovali o každý jeden gól. Za domácu Iuventu sa v úvode presadzovala hlavne Trehubová, po ktorej presnom zásahu viedol michalovský celok v 7. minúte - 3:2. Iuventa opäť veľmi dobre bránila a za pevnou obranou stála výborne chytajúca brankárka Gubiková, ktorá svoje spoluhráčky neraz podržala. Prvýkrát viedol jeden tím rozdielom viac ako jeden gól až v 24. minúte, keď sa dvoma gólmi prezentovala Szollosiová a stav stretnutia bol - 10:8. Maďarky ale rýchlo odpovedali dvoma presnými zásahmi Hosszuovej a tak bol stav opäť vyrovnaný - 10:10. V závere síce Iuventa išla po góle Trehubovej do vedenia 12:11, no posledné slovo patrilo hosťujúcej Planete, ktorá v záverečných sekundách premenila svoj tretí sedemmetrový hod v zápase a vyrovnala na polčasových - 12:12.

Aj úvod druhého dejstva bol vyrovnaný. Hráčky hostí využili v 39. minúte vylúčenie Geričovej a po góle v druhom dejstve strelecky aktívnej Schatzlovej sa im podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov - 17:20. Domáce hráčky sa ale s týmto stavov nechceli zmieriť a šnúrou štyroch gólov získali po presnom zásahu kanonierky Tobiašovej vedenie na svoju stranu - 22:21. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ten Veszprému pomohol a podobnou šnúrou štyroch gólov sa jeho hráčky dostali do vedenia - 22:25. Následne si oddychový čas zobral aj tréner domáceho tímu Ján Packa. Kanonierka Iuventy Lucia Tobiašová síce premenenou sedmičkou zatrúbila do útoku, no hostky odpovedali gólmi Tóthovej a Hosszu a definitívne tak naklonili misky váh na svoju stranu.

Michalovce - Veszprém 25:29 (12:12)

Pok. hody: 4/3 - 6/3, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Bečička a Horák - 450 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 2, Bačíková 2, Geričová, Snopova 3/1, Szollosiová 3, Kovaličková, Horňáková, Tobiašová 2/1, Hvostaľová, Wollingerová 8, Rebičová 1/1, Trehubova 4.

BARABÁS: Vig, Pusztai - Planéta 8/3, Takács 1, Hajtai, Schatzl 6, Palkó 2, Hoszú 6, Pelczéder 1, Samu, Tóth 5, Horváth.

Doterajšie výsledky:

Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 41:15 (18:5), Barabás Veszprém - Jolidon Kluž 22:29 (13:12)