Iuventa podľahla Klužu, celkovo skončila tretia

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali aj vo svojom záverečnom vystúpení na 19. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču, tentoraz rumunskému Jolidonu Kluž 32:39 (11:25), čo znamená, že na turnaji obsadili tretiu priečku. Víťazný pohár putuje do Rumunska, druhé miesto patrí maďarskému Veszprému, štvrté Olomoucu. Organizátori turnaja zároveň vyhodnotili a ocenili aj individuálne výkony. Najlepšou brankárkou sa stala Vivien Vígh z maďarského Veszprému. Najlepšou strelkyňou bola kanonierka Klužu Florina Chintoan, ktorá na celom turnaji zaznamenala 24 gólov. Za najlepšiu hráčku organizátori zvolil domácu Patríciu Wollingerovú a Miss sympatia tentoraz putuje do Olomouca zásluhou Ivany Salašová.

Stretnutie, v ktorom sa rozhodovalo o celkovom víťazovi turnaja, malo dva odlišné polčasy. V prvom dominovali hosťujúce hráčky. Tie si už v úvode vypracovali štvorgólové vedenie, keď v 12. minúte viedli po presnom zásahu Dinci - 5:9. Iuvente sa podarilo znížiť po góle Bačikovej na - 7:9, no v 15. minúte sa hostky opäť dostali do štvorgólového vedenia - 8:12. Na tento stav zareagoval tréner Packa oddychovým časom, ktorý však jeho zverenkám nepomohol. Szollosiová síce znížila na 9:12, no následne prišla hrozivá deväťminútovka od 18. - do 27. minúty, ktorú domáce hráčky prehrali 0:10. V tomto čase hráčky Klužu trestali každú jednu chybu domácich a rýchlymi kontrami, keď sa presadzovali prevažne Dinca a Chintoan (obe zaznamenali v prvom dejstve po sedem gólov). Až v 27. minúte prelomila streleckú smolu Geričová, ktorá upravovala na - 10:22. Hostky ešte do konca prvého dejstva natiahli svoj náskok na štrnásť gólov, keď prvý polčas skončil - 11:25.

V druhom polčase už domáce hráčky podali výkon, ktorý znesie aj prísnejšie kritéria. Štrnásťgólové manko však bolo priveľké. V tomto dejstve podala výborný výkon hlavne Julia Bachyrieva, ktorá v druhej tridsaťminútovke zaznamenala sedem gólov. Práve po jej presnom zásahu znížila Iuventa v 39. minúte na desaťgólový rozdiel - 18:28. Domáce hráčky sa aj naďalej snažili znížiť priveľkú stratu, no hostky si svoj náskok už ustrážili. V posledných sekundách ešte Bačíková, skorigovala na 32:39. To však nič nezmenilo natom, že víťazom XIX. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču sa zaslúžene stal rumunský Kluž.

Michalovce - Kluž 32:39 (11:25)
Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Bečička a Horák - 450 divákov.
IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 7/1, Bačíková 4, Geričová 5, Snopova 1, Szollosiová 4, Kovaličková 2, Horňáková 1, Tobiašová 2, Hvostaľová, Wollingerová 1, Rebičová 1, Trehubova 4/1.
JOLIDON: Petróczi, Maszareanu - Florea 5, Paraschiv, Dinca 7, Laslo, Valean, Lup, Ivan 2, Chintoan 7, Tivadar 4/1, Tetean 3, Turcas, Cartas 2, Ani-Senocico 9/2, Vadineanu.

Výsledky turnaja:
Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 41:15 (18:5), Barabás Veszprém - Jolidon Kluž 22:29 (13:12), Iuventa Michalovce - Barabás Veszprém 25:29 (12:12), Jolidon Kluž - DHK ZORA Olomouc 36:28 (14:16), Barabás  Veszprém - DHK ZORA Olomouc 35:25 (18:8), Iuventa Michalovce - Jolidon Kluž 32:39 (11:25)

Najlepšia hráčka: Patrícia Wollingerová (Iuventa Michalovce)
Najlepšia strelkyňa: Florina Chintoan (Jolidon Kluž) - 24 gólov
Najlepšia brankárka: Vivien Vigh (Barabás Veszprém)
Miss sympatia: Ivana Salašová (DHK Zora Olomouc)