Hc winLand so štvorgólovou výhrou

Hádzanári Hc winLand Michalovce zvíťazili v druhom kole Tipos Extraligy na domácej pôde nad Považskou Bystricou 32:28 (16:13). Michalovčania si tak aj v druhom zápase tejto sezóny na svoje konto pripísali výhru. Zverenci trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marcel Vaľo sa najbližšie predstavia v Nových Zámkoch, doma ich opäť uvidíme v stredu 19. septembra, kedy o 16.00 privítajú celok HK Topoľčany.

Divák, ktorý si našiel cestu do Mestskej športovej haly naozaj neoľutoval. Videl totiž zaujímavú, rýchlu hádzanú, ktorá sa musela páčiť. Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí po góle Sapáka viedli v 8. minúte o dva góly - 3:5. Hráčom winLandu sa zvýšenou aktivitou podarilo už o šesť minút neskôr vyrovnať, keď na 6:6 vyrovnával z pokutového hodu Hruščák. Následne sa oba tímy ťahali o každý jeden gól. Domácim hráčom sa podarilo v závere odskočiť na rozdiel troch gólov, keď na polčasových - 16:13 upravoval so záverečným klaksónom kanonier Hruščák.

Zlom zápasu prišiel v úvode druhého dejstva. Prvú desaťminútovku totiž domáci hádzanári vyhrali 7:2 a po góle Sadového viedli zverenci trénera Ľuboša Hudáka - 23:15. Po tomto stave už hráči winLandu kontrolovali priebeh hry. Hosťom sa síce v závere podarilo znížiť na rozdiel štyroch gólov, no to aj tak nič nezmenilo na tom, že hráči Hc winLand si na svoje konto pripísali v tejto sezóne druhé víťazstvo. Ozdobou zápasu bol strelecký súboj domáceho Hruščáka (13 gólov) a hosťujúceho Zdráhalu (11 gólov).

Hc winLand Michalovce - MŠK Považská Bystrica  32:28 (16:13)
Pok. hody: 5/4 - 3/3. Vylúčení: 6 - 6. Rozhodovali: Budzák, Varga. Divákov: 720.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 3, Hruščák 13/4, Kollár,  Regenda, Frajkor 1, Sadovyi 4, Kocák 1, Kohút, Gamrát 3, Huňady, Petrov, Tybulevič 7, Géci.

Považská Bystrica: Kovačin, Biel - Cifra 1, Firit 5, Sapák 2, Adamčík, Kardoš, Ďurajka 1, Kostelanský 2, Zdráhala 11/3, Korňan, Vallo 3, Hároník, J.Kozák 2, Gardian, M.Kozák 1