Iuventa zvíťazila o dvanásť gólov a je bez straty prvá

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase druhého kola interligy WHIL na domácej pôde nad Zlínom 30:18 (12:10). V súťaži teraz nasleduje dvojtýždňová reprezentačná prestávka, avšak naše hádzanárky budú v akcii už skôr, keďže v stredu 19. septembra 2012 privítajú v atraktívnom stretnutí druhého predkola Ligy majstrov Ferencváros Budapešť. Odveta s maďarským vicemajstrom je na programe v sobotu 22. novembra o 18.00 hod. Obe stretnutia bude v priamom prenose vysielať televízia DIGI sport Slovakia.

Prvý polčas veľa hádzanárskej krásy nepriniesol. Skóre zápasu síce otvorila hosťujúca Šviráková, no úvod patril Iuvente. Tá v 8. minúte viedla po góle Szollosiovej - 5:2. Trojgólové vedenie si domáce hráčky udržiavali až do 19. minúty, kedy Wollingerová upravovala na - 10:7. Následne ale hostky dvoma gólmi v rade znížili na - 10:9. Záver prvého dejstva v ktorom vynikli obe brankárky, tak Gubiková na strane domácich, ako aj Dederlová na strane Zlína, vyšiel lepšie domácim. Tie sa po góle Rebičovej ujali opäť trojgólového vedenia - 12:9. Posledné slovo v prvom polčase patrilo domácej brankárke Medveďovej, ktorá už po uplynutí času zlikvidovala sedemetrový hod Brandovej.

Iuvente vyšiel nástup do druhého polčasu, keď po dvoch góloch Geričovej a jednom Trehubovovej viedla - 15:10. Zverenky trénera Packu aj naďalej pokračovali vo svojej hre a v 40. minúte po presnom zásahu Geričovej už viedli o osem gólov - 20:12. Hostkám sa síce podarilo priblížiť na šesť gólov - 21:15, no to bolo z ich strany všetko. V závere sa totiž rozstrieľala domáca Kovaličková, ktorá troma gólmi v rade dávala už na jedenásťgólový rozdiel - 28:17. Aj jej zásluhou Iuventa zvíťazila 30:18 a zaknihovala si tak v tejto sezóne tretie víťazstvo.

ŠTATISTIKA

Michalovce - Zlín 30:18 (12:10)

Pok. hody: 4/4 - 5/2, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Pastierik a Cipov - 800 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 4, Bačíková, Geričová 4, Szöllösiová 4, Kovaličková 4, Rebičová 2, Hollá, Tobiašová 2, Hvostaľová, Wollingerová 2, Snopova 1, Vinyukova 1, Trehubova 6/4.

HC: Mahďáková, Dederlová, Benedíková - Nudni, Sobieska 2, M. Salčáková, Očadlíková, Talašová, Brzósková 2/1, Šviráková 5, Hradilová 1, Budayová 2, Š. Marčíková 3, Pospíšilová 1, Z. Marčíková, Brandová 2/1.

Výsledky 2. kola WHIL:  Jindřichuv Hradec - Most 21:28 (12:11),  Partizánske -  UDHK Nitra 30:23 (14:10), Olomouc - Písek 33:17 (14:7), Poruba - Šaľa 31:28 (11:15). Nedeľa 9. 9. o 17.00: ŠKP Senec - Slavia Praha.

Najbližší program Iuventy:

1. zápas II. predkola Ligy majstrov: IUVENTA - Ferencváros (streda 19. septembra 2012 o 18.00 hod.),

2. zápas II. predkola Ligy majstrov: Ferencváros - IUVENTA (sobota 22. septembra 2012 o 18.00 hod.),

4. kolo WHIL: IUVENTA - Veseli nad Moravou (piatok 28. 9. 2012 o 17.30 hod.).

Zdroj: iuventa zhk

Uverejnené: 08.09.2012 19:50:12