Dukla porazila Nowy Targ

Hokejisti HK Dukla Michalovce porazili v príprave na novú sezónu na domácom ľade poľský Nowy Targ 5:3 (3:0, 0:3, 2:0). O presné zásahy Dukly sa podelili Fajčák, Šechný, Cmorej, Palovčík a Línet. Dukla odohrá v príprave ešte jeden zápas, keď v piatok 14. septembra o 17.00 jej hráči privítajú v generálke na ligu Trebišov.

Diváci videli, oproti piatkovému duelu s Bardejovom, slabý zápas. V úvode sa oba tímy strelecky zahrievali. Prvú gólovú príležitosť zahodil v 12. minúte domáci Čížek, ktorý trafil golmana Rajského do pleca. O tri minúty už Dukla viedla, keď sa z ťažkého uhla aj za prispenia brankára hostí presadil Fajčák - 1:0. Záver prvej tretiny patril Dukle. V 19. minúte hrali domáci presilovú hru a Šechný využil prihrávku Žembu na druhý gól v sieti Nowého Targu - 2:0. To ešte nebolo všetko, keďže v poslednej minúte vysunul Línet Cmoreja a ten poslal Duklu do trojgólového vedenia - 3:0.

Ani druhá tretina nepriniesla oku lahodiaci hokej. Domácich hokejistov mohol definitívne upokojiť Gavura, no jeho strela skončila iba na žrdi. Následne mal gól na hokejke Wielkiewicz, no Petro bol proti. Potom sa začali diať veci. Hostia totiž v priebehu necelých dvoch minút dokázali vyrovnať. Najskôr sa v 35. minúte presadil po chybe brankára Petra Neupaer, ten istý hráč strelil už o dvanásť sekúnd kontaktný gól a strhujúcu stoosemnásťsekundovku hostí zakončil vyrovnávajúcim gólom Zavotynski. V závere druhej tretiny ešte mohli strhnúť vedenie na stranu Dukly Čavrk a Žemba, no ani jednému sa nepodarilo prekonať pozorného Rajského v bráne Nowého Targu. Rajski sa vyznamenal aj v záverečných sekundách prostrednej časti, keď zlikvidoval nájazd Čížeka.

Dukla sa od úvodu poslednej tretiny snažila dostať do vedenia. To sa im podarilo v 49. minúte, keď sa presadil po prihrávke Drotára Palovčík - 4:3. Vyrovnanie mohol následne v presilovej hre privodiť opäť Neupaer, no Petro tentoraz ostal pozorný. O niekoľko sekúnd mal gól na hokejke Línet a následne nastrelil Fajčák iba žrďku Rajského svätyne. Definitívne upokojenie na hokejky hráčov Dukly priniesol až Línet, ktorý v presilovej hre prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 5:3. V závere ešte mohol zvýšiť vedenie zverencov trénera Ihnačáka Zorvan, no ten svoju tutovku nepremenil a tak ostal v platnosti výsledok 5:3.

HK Dukla Michalovce - MMKS Podhale Nowy Targ 5:3 (3:0, 0:3, 2:0)
Góly: 15. Fajčák (Šeliga), 19. Šechný (Žemba) pres/1, 20. Cmorej (Linet), 49. Palovčík (Drotár), 55. Línet (Šeliga) pres/1 - 35. Neupaer, 35. Neupaer (Zavotynski, Biela), 37. Zavotynski (Neupaer, Biela).

Vylúčení: 2:5. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lauff - Jobbágy, Kalina. Divákov: 200.

Michalovce: Petro - Žemba, Šeliga, Rusnák, Briak, Gavura, Chovan, Halapy - Drotár, Šechný, Fajčák - Čížek, Palovčík, Čavrk - Zorvan, Cmorej, Línet - Banovský, Šimčák, Wojtovič.
Nowy Targ: Rajski - Labusz, Mrugoľa, Zavotynski, Neupaer, Biela, Landowski, Kapica, Michalski, Buniczka, Tomasik, Wielkiewicz, Szal, Bomba, Kapica, Styputa, Wojdyta, Plewa, Mielenczuk, Uronka, Olchawski.