MFK Zemplín prelomil sériu prehier, teraz chce bodovať aj doma

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce minulú sobotu víťazstvom 3:1 v Rimavskej Sobote, ukončili nepriaznivú sériu štyroch prehier. O góly Michaloviec sa postarali všetci traja útočníci Garel, Regáli, ako aj Jurčo. Michalovčania sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 29. septembra o 19.30 privítajú nováčika súťaže zo Šamorína.

Séria prehier ukončená

Michalovskí futbalisti mali za sebou nešťastnú sériu štyroch prehier, kde síce neboli slabším mužstvom, no zakaždým ťahali za kratší koniec. Najskôr v 6. kole prehrali v Dunajskej Strede 1:2, potom doma nestačili na Podbrezovú 0:2, prehrali v Dolnom Kubíne 1:3 a nakoniec výsledkovú krízu nezastavili ani v domácom zápase so Sencom 0:2. Až prišlo 10. kolo a výhra na pôde Rimavskej Soboty, kde Michalovce nezvíťazili dlhých osemnásť rokov. „Ja by som nehovoril o nejakej vážnej kríze. Mali sme len slabšie výsledky, no výkony určite neboli najhoršie. V zápase proti Rimavskej Sobote chlapci podali možno rovnaký výkon, ako týždeň predtým v súboji so Sencom, no tentoraz sme strelili góly a to rozhodlo o našom víťazstve,“ poznamenal lodivod michalovských futbalistov Albert Rusnák, ktorý na lavičke MFK Zemplín pôsobí od apríla tohto roku.

Produktívni útočníci

V stretnutí proti Rimavskej Sobote sa strelecky presadili všetci traja útočníci tímu. Na gól domáceho Čertíka zo siedmej minúty odpovedal v 23. minúte Garel, o šesť minút neskôr poslal MFK do vedenia Regáli (pre ktorého to bol už štvrtý gól na pôde súpera) a víťazstvo Michaloviec pečatil v druhom polčase Jurčo. „Netvrdil by som, že prišlo ich prebudenie, pretože aj predtým dávali góly. Jurčo má napríklad na svojom konte päť gólov, Regáli štyri, Hamuľák tri. Takže o nejakej ich neplodnosti by som nehovoril. Som však rád, že sa tento raz títo traja trafili do siete a my sme aj vďaka ním získali tri dôležité body,“ podotkol Rusnák, ktorého zverenci si v tejto sezóne zo súperovho ihrisku priniesli druhú výhru, keď predtým ešte v druhom kole triumfovali na pôde Ružinej (2:1).

V sobotu bodovať naplno

Michalovčania nastúpia po pretrhnutí nepriaznivej série prehier tentoraz doma, keď v sobotu poslednýkrát o 19.30 (ďalšie zápasy sa budú hrať už o dve hodiny skôr, čiže o 17.30) nováčika súťaže zo Šamorína. „Ide o súpera, ktorý dobre zabezpečuje obranu. Máme aj nejaké videá z ich zápasov, určite sa na nich dobre pripravíme,“ uviedol na záver lodivod michalovského celku, ktorý bude podľa vlastných slov spokojný iba s troma bodmi.