Dukla rozprášila Bardejov a je stále lídrom - videá Ihnačák, Banovský a Šimčák

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 5. kole I. hokejovej ligy na domácom ľade s Bardejovom 7:2  (3:0, 3:0, 1:2). O góly Dukly sa podelili Banovský, Hrubý, Žemba, Šimčák, Zorvan, Cmorej a Vorobel. Michalovskí hokejisti tak zostali na prvom mieste tabuľky, ktorú vedú o jeden bod pred Liptovským Mikulášom a Senicou. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Ihnačák - Peter Mihaľo sa najbližšie predstavia v Považskej Bystrici, doma ich opäť uvidíme v nedeľu 7. októbra, kedy o 17.00 privítajú vo východniarskom derby Prešov.

Solídna divácka návšteva videla hokej viac ako prvoligovej úrovne. Dukla mala raketový vstup do zápasu, keď v 11. minúte viedli jej hráči 3:0. Prvý gól zaznamenal už v druhej minúte Banovský, ktorému vynikajúco nabil Chovan - 1:0. Pre mladého útočníka to bol prvý gól v drese Dukly. Následne mohol zvýšiť vedenie Palovčík, ten však zoči - voči Andreaninovi zaváhal. V 9. minúte mali domáci hokejisti výhodu presilovky o dvoch hráčov, ktorú po tridsiatich sekundách využil druhým gólom Hrubý - 2:0. O niekoľko sekúnd sa hostia previnili znova a Dukla mala opäť výhodu o dvoch hráčov. Aj tú sa jej podarilo využiť, keď sa od modrej presadil Žemba - 3:0. Tréner Bardejova Tomko na tento stav zareagoval oddychovým časom.

Michalovskí gólostroj sa nezastavil ani v druhej časti. Najprv mal síce kontaktný gól na hokejke hosťujúci Mojdiš, Kurali ale ostal pozorný. Následne mohli hosťujúceho golmana prekonať najskôr Šimčák a po ňom si čisté šance vypracovali aj Šechný, či Cmorej. Šimčák si všetko vynahradil v 32. minúte, keď sa presadil po prihrávke Chovana - 4:0. O štyri minúty neskôr brankár Andreanin hodil v bránkovisku nedovolene hokejku a nariadené trestné strieľanie rutinérsky premenil Zorvan - 5:0. To ešte nebolo zo strany Dukly všetko, keďže v 37. minúte počas presilovej hry prestrelil Cmorej všetko, čo mu stálo v ceste a Dukla tak viedla - 6:0.  V závere druhej časti mali výhodu o dvoch hráčov aj hostia, no Kurali viackrát svojich podržal.

Michalovský golman si však čisté konto neudržal. Hneď v úvode poslednej časti ho totiž počas presilovej hry prekonal Sabol - 6:1. Dukla však aj naďalej pokračovala vo svojej hre a v 46. minúte opäť viedla o šesť gólov, potom čo sa od modrej presadil Vorobel - 7:1. Domáci hokejisti po tomto góle ovládli hru a Bardejov nepúšťali do šancí. Hosťom sa predsa len podarilo skorigovať v 59. minúte, keď strelu Krčulu tečoval za Kuraliho chrbát Jasovský - 7:2. Aj napriek tomu Dukla dosiahla vysoké víťazstvo a publikum ju za to odmenilo v závere búrlivým potleskom a standing ovation po stojačky.

HK Dukla Michalovce - HC Bemaco Bardejov  7:2  (3:0, 3:0, 1:2)
Góly: 2. Banovský (Chovan), 10. Hrubý (Žemba, Kmiť) pres/2, 11. Žemba (Kimiť, Šechný) pres/2, 32. Šimčák (Chovan, Hrubý), 36. Zorvan - trestné strieľanie, 38. Cmorej (Linet, Š. Rusnák) pres/1, 46. Vorobel Čížek, Rusnák) pres/1 - 41. Sabol (Valchař, Stríž) pres/1, 59. Jasovský (Krčula, Tkáč) pres/1.
Vylúčení: 9:9, navyše Drotár (M) 10+DKZ NESP_H, Cmorej (M) 10. min NESP_H.
Presilovky: 4:2.
Oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Jura - Vyšný, Hric.
Divákov: 1521.

Michalovce: Kurali - Hrubý, Žemba,Vorobel, Š. Rusnák, Briják, Šeliga, Gavura - Drotár, Šechný, Kmiť - Čížek, Palovčík, Fajčák - Cmorej, Linet, Zorvan - Banovský, Chovan, Šimčák.
Bardejov: Andreanin - Valentín, Polaček, Krčula, Bochňa, Tkáč, Mojdiš, Hoďa, Tkáč, Šimo - Valchař, Sabol, Stríž - Dancsák, Milan Mach, Knap - Jasovský, Baláž, Hričina - Nagy, Mihalič, Belušár.