Dukla valcuje aj naďalej, v utorok do Spišskej

Hokejisti HK Dukla ťahajú už šesťzápasovú víťaznú sériu. Tú natiahli nedeľňajším víťazstvom nad Prešovom 4:0, na ktoré bola zvedavá návšteva kola 1625 divákov. Víťazný debut, navyše s čistým kontom zaznamenal iba sedemnásťročný golman Dávid Okoličány. Dukla tak neprehrala už šesť zápasov v rade a stále si drží prvé miesto v tabuľke. Ďalší zápas čaká na zverencov trénera Miroslava Ihnačáka už v utorok, kedy sa predstavia v šlágri 8. kola I. ligy na ľade tretej Spišskej Novej Vsi.

David Okoličány si vo svojej premiére počínal ako skúsený harcovník

Výborný defenzívny výkon

Zápas 7. kola I. hokejovej ligy priniesol zaujímavý hokej, ktorý však svojou úrovňou trochu zaostal za utorkovým stretnutím s Bardejovom. V bráne domácich musel zraneného Kuraliho nahradiť iba sedemnásťročný Okoličány, ktorý si aj za pomoci výbornej defenzívy, počínal veľmi dobre. Dukla mala opäť výborný vstup, keď už v 7. minúte jej hráči viedli po góloch Kmiťa a Drotára 2:0. Už vtedy tak položili základ k svojmu víťazstvu 4:0. „Chlapci dnes odviedli výborný výkon. Z našej strany to bol asi najlepší výkon smerom dozadu. Aj napriek našej vysokej výhre to bol ťažký zápas, pretože Prešov má kvalitné mužstvo. Chlapci dodržali veci, na ktorých sme sa dohodli, veľmi dobre bránili stredné pásmo. Myslím si, že o našej výhre rozhodla herná disciplína, v ktorej dnes moji hráči prevýšili súpera,“ uviedol po stretnutí tréner michalovských hokejistov Miroslav Ihnačák, ktorého zverenci natiahli víťaznú sériu na šesť majstrovských zápasov.

Ťažký program

Dukla sa tak aj po nedeli udržala na prvom mieste tabuľky. Tréner Ihnačák však z toho veľkú vedu nerobí. „Našim cieľom je ísť ďalej, od zápasu, k zápasu. Nesmieme mať hore nos a nič si namýšľať. Musíme hrať stále svoju poctivú hru. Samozrejme, môže sa stať, že sa aj prehrá, no keď to bude prehra po stopercentnom výkone, tak s tým nenarobíme nič. Ideme ďalej. Teraz nás čaká náročný program, keď nastúpime proti družstvám z vrchu tabuľky,“ poznamenal michalovský lodivod, ktorého zverenci vedú tabuľku prvej ligy o bod pred Senicou a treťou Spišskou Novou Vsou. Práve na ľad tretieho tímu tabuľky absolvuje Dukla v utorok svoj ďalší duel.

Debut s čistým kontom

Tréner Miroslav Ihnačák mal pred zápasom veľké starosti so zostavou. Už dlhšiu dobu mu totiž chýba útočník Čavrk a pre zranenie nenastúpil ani najlepší strelec Dukly Peter Cmorej. Navyše v Považskej Bystrici sa zranil brankár Kurali a pre virózu nemohol nastúpiť ani ďalší golman Petro. Do brány tak musel ísť mladík David Okoličány, pre ktorého to síce nebola ostrá premiéra v seniorskej súťaži (tú si odkrútil počas troch minút v Považskej Bystrici), ale prvýkrát chránil svätyňu svojho klubu od začiatku. Okoličány sa svojej premiéry zhosti na výbornú a hneď si udržal aj čisté konto. „My o jeho kvalitách vieme. Je to mladý chlapec, ktorý chce na sebe pracovať. Určite dostane viac príležitostí,“ zdvihol poklonu sedemnásťročnému debutantovi tréner Miroslav Ihnačák. Okoličány svoje prvé tri minúty odchytal ešte v piatok v Považskej Bystrici, kde v 57. minúte striedal zraneného Kuraliho. Ostrý debut od začiatku však absolvoval proti Prešovu. „Musím povedať, že sa mi chytalo celkom dobre. Chlapci mi dosť pomohli a som rád, že som im to oplatil. Prvý zápas u seniorov a hneď čisté konto, to je pre mňa niečo fantastické,“ poznamenal mladý golman, ktorý ešte nevedel, čo ho bude v šatni stáť úspešný debut. „Chlapci určite niečo vymyslia,“ dodal s úsmevom mladík v bráne Dukly.

Výsledky 7. kola I. ligy:

HK Dukla Michalovce - HC Prešov 07 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), HK Trebišov - Bemaco HC 46 Bardejov 3:7 (1:1, 2:4, 0:2), HC Topoľčany - HK 95 Považská Bystrica 3:1 (0:0, 3:0, 0:1), HC 07 Detva - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1), HC Dukla Senica - MšHK Prievidza 4:2 (3:1, 1:0, 0:1), HK Gladiators Trnava - HK Spišská Nová Ves 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)