Hladké víťazstvo Iuventy v Olomouci

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávke 5. kola spoločnej slovensko - českej súťaže WHIL na pôde Olomouca o trinásť gólov 32:19 (14:11). Zverenky trénera Jána Packu sa touto výhrou opäť prepracovali na prvé miesto v tabuľke, z ktorého ich môže zosadiť sobotňajším víťazstvom v Jindřichovom Hradci Most. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma už túto sobotu o 17.30 hod., keď v úvodnom súboji druhého kola Pohára víťazov pohárov privítajú českého vicemajstra HK Veselí nad Moravou. Odveta je na programe o týždeň neskôr na pôde súpera.

Iuventa mala vynikajúci úvod, keď v 5. minúte viedla 4:0. Domáce hráčky sa ale navzdávali a v 10. minúte po góle Severovej prehrávali už iba o gól - 4:5. Iuventa opäť zapla a o päť minút neskôr viedla po dvoch rýchlych brejkoch Szollosiovej o tri góly - 5:8. Olomouc síce znížil Ružičkovou na 7:9, no v 19. minúte po presnom zásahu Tobiašovej už Iuventa viedla zase o štyri góly - 7:11. Domáce hráčky následne kontrovali dvoma gólmi Kubáčkovej, a tak bol stav v 23. minúte 9:11. Po tomto góle Krebsová vymenila v bráne Iuventy Medveďovú. Iuventa následne premenila Tobiašovou a Snopovou dve sedmičky a opäť viedla o štyri góly - 9:13. Olomouc v 27. minúte opäť znížil na rozdiel dvoch gólov, keď po presnom zásahu Ružičkovej bol stav 11:13. Pretože Iuventa nestrelila šesť minút gól, tréner Packa na tento stav zareagoval oddychovým časom. Do konca prvého polčasu sa ešte presadila Hvostaľová, ktorá upravila polčasové skóre na 11:14.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie Michalovčanky. Skóre druhého dejstva síce otvorila domáca Kubáčková, no Iuventa odpovedala gólmi Snopovej a dvoch Vinyukovej, a v 37. minúte viedla o päť gólov - 12:17. Päťgolový náskok si michalovské hádzanárky udržiavali až do 40. minúty, keď po góle Vinyukovej viedli 14:19. Domáce hráčky odpovedali Ružičkovou, ktorá dávala na rozdiel troch gólov - 16:19. V tomto čase nastala v bráne Iuventy opäť zmena, keď Medveďovú nahradila Krebsová. Tá sa hneď blysla zneškodnením sedmičky. Na druhej strane Iuventa vyhrala oslabovku 2:0 a po presnom zásahu Tobiašovej viedla už o šesť gólov - 16:22. Na tento stav zareagoval tréner Olomouca oddychovým časom. Ani ten však jeho zverenkám nepomohol, keďže hneď po ňom sa dvakrát presadila Trehubová - 16:24. Od tohto stavu hosťujúce hráčky kontrolovali priebeh hry a skóre narastalo v ich prospech. V 56. minúte sa presadila Szollosiová a Iuventa viedla prvýkrát o desať gólov - 19:29. Do konca zápasu sa Michalovčanky presadili ešte trikrát a v poslednej minúte pečatila Geričova zo sedmičky konečný výsledok na 19:32.

Olomouc - Michalovce 19:32 (11:14)

Pok. hody: 9/6 - 3/3, vylúčené: 1 - 5. Rozhodovali: Halada a Točík (obaja ČR) - 200 divákov.

DHK ZORA: Raníková, Rašková - Ružičková 6/1, Kubáčková 7/4, Gebre-Selassie, Huráňová 1, Severová 1, Smékalová, Šteffanová 1, Remešová 1, Hofírková, Dostálová, Kalová 1, Žďánska 1.

IUVENTA: Krebsová, Medveďová - Bachyrievová, Bačíková, Geričová 1/1, Szöllösiová 3, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá, Tobiašová 7/1, Hvostaľová 1, Wollingerová 5, Snopova 5/1, Vinyukova 3, Trehubova 5.

Program 5. kola WHIL, sobota 13. 10. 2012: Písek - Most (15.00), Zlín - Senec (17.00), J. Hradec - Šaľa (18.00). Predohrali: Poruba - UDHK Nitra 42:22 (19:11), Veselí nad Moravou - Partizánske 30:23 (14:11). Voľno má Slavia Praha.

Nasledujúci program Iuventy:

prvý zápas 2. kola PVP: IUVENTA - Veselí n./M. (sobota 13. 10. 2012 o 17.30 hod.),

odveta 2. kola PVP: Veselí n./M. - IUVENTA (sobota 20. 10. 2012 o 17.00 hod.),

6. kolo WHIL: IUVENTA - Partizánske (sobota 27. 10. 2012 o 17.30 hod.).

Zdroj: iuventa zhk.