Hokejový boom pokračuje - Dukla položila aj Detvu

Hokejisti HK Dukla sú stále na čele tabuľky. Z toho ich nezosadila ani Detva, ktorú Dukla zdolala na domácom ľade po výsledku 4:2 (1:1,2:0,1:1). O góly Dukly sa postarali dvakrát Fajčák, po jednom presnom zásahu pridali Chovan a Hrubý. Michalovčania sa najbližšie predstavia na ľade Trnavy, doma ich uvidíme opäť v piatok 19. októbra, kedy privítajú celok Liptovského Mikuláša.

Solídna divácka návšteva videla opäť zaujímavý hokej, v ktorom vynikli obidva tímy. Skóre stretnutia mohol otvoriť už v 15. sekunde domáci kapitán Šechný, ktorý však prestrelil bránu hostí. Tým sa v tretej minúte podaril rýchly protiútok a Piperek otvoril skóre - 0:1. Odpoveď Dukly na seba nenechala dlho čakať. V presilovej hre sa po strele Vorobela najlepšie zorientoval Fajčák, ktorý vyrovnal na 1:1. V následných minútách prvej časti mali viac z hry domáci, no postupne Drotár, Zorvan, ani Chovan nepremenili svoje vyložené šance. Aj preto skončila prvá tretina nerozhodne 1:1.

Aj na začiatku druhej tretiny sa hrali hokejové šachy. Ani jeden tím totiž nechcel inkasovať ako prvý. Do vedenia sa mohli dostať v 33. minúte hostia, ktorí však nevyužili štyridsaťsekundovú presilovku o dvoch hráčov. Náslende prišiel zákonitý trest. Fajčák si v 36. minúte nakorčuľoval spoza bránky a prekonal hosťujúceho Trebuľu po druhýkrát - 2:1. O dvadsaťštyri sekúnd už Dukla viedla o dva góly, potom čo sa presadil Chovan - 3:1.

Hneď v úvode tretej tretiny mohol poslať Duklu do trojgólového vedenia Šechný, jeho pokus ale golman Trebuľa zmaril. V 44. minúte mal hetrik na hokejke Fajčák, aj z jeho strelou si Trebuľa poradil. Do konca zápasu padol ešte gól na obidvoch stranách. Najskôr v 55. minúte využil Hrubý presilovku - 4:1. Posledné slovo patrilo hosťom, keď Srnka upravil na konečných 4:2.

HK Dukla Michalovce - HC 07 Detva  4:2 (1:1,2:0,1:1)
Góly: 5. Fajčák (Vorobel, Rusnák) pres/1, 36. Fajčák (Čavrk, Palovčík), 36. Chovan (Linet, Hrubý), 55. Hrubý (Žemba, Šechný) pres/2 - 3. Fekiač (Piperek, Srnka), 57. Srnka (Buda, Hegyi)
Vylúčení: 5:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Blanďa, Vasilňák. Divákov: 1280.

Michalovce: Kurali - Žemba, Hrubý, Vorobel, Rusnák, Šeliga, Briják, Gavura - Kmiť, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Čavrk - Zorvan, Linet, Chovan - Banovský, Šimčák, Wojtovič.

Detva: Trebuľa - Zošiak, GutWald, Hataš, Pač, Mačkovič, Nemček, Pichnarčík, Nociar - Šúrek, Buda, Hegyi, Srnka, Mahdalík, I. Majeský, Kanaet, Piperek, Fekiač, Ihnaťo.