Oslabený HC winLand s historickým víťazstvom

Hádzanári HC winLand Michalovce zvíťazili v dohrávke 4. kola Tipos Extraligy na domácej pôde nad tímom HK Topoľčany vysoko 41:29 (19:12). Michalovčanom sa tak aj napriek oslabeniu o štyroch hráčov základnej zostavy podarila historická výhra, keďže HC winLand dal v Tipos Extralige po prvýkrát 40 gólov. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie predstavia opäť doma, keď v sobotu 20. októbra o 18.00 privítajú nováčika súťaže Modru.

Michalovčania nastúpili na dohrávku 4. kola nielen bez zraneného Sadového, ale oslabení aj o trojicu potrestaných Frajkora, Géciho a Hruščáka. Možno aj preto sa ostatní hráči ešte viac vyhecovali a dosiahli dôležité štvorbodové víťazstvo. Skóre stretnutia síce otvoril hosťujúci Kružlík, no bol to domáci winLand, ktorý v úvode udával tempo hry. Od stavu 1:2 totiž Michalovčania dosiahli sedem gólov  v rade a v 7. minúte dával Kocák na 8:2. Až potom sa dostali k slovu aj hostia. Rozstrieľal sa ich najskúsenejší hráč Valent a po jeho góle bol v 12. minúte stav - 8:7. Následne ale zatiahol roletu domáci Kolpak a jeho spoluhráči opäť súperovi odskočili. Po rýchlom protiútoku a zakončení Tibulevyča v 14. minúte viedol winLand - 12:8. Michalovčania aj naďalej pokračovali vo veľmi dobrej obrane, za ktorou stál dnes excelentný Kolpak. Ten v prvom dejstve zlikvidoval viacero náskokov a takisto aj dva sedemmetrové hody. Aj jeho zásluhou sa winLand ujal v 22. minúte po presnom zásahu Gamráta opäť šesťgólového vedenia  - 15:9. Tento gólový rozdiel udržiavali domáci hráči až do konca polčasu.

Hostia sa v druhom polčase snažili zmeniť priebeh hry zmenou obrany. Ani tá im však nepomohla nájsť recept na výborne hrajúcich domácich. Tí od začiatku druhého polčasu navyšovali svoje vedenie. V 33. minúte viedol winLand po presnom zásahu Petrova už o deväť gólov - 22:13. Domáci hádzanári si od tohto momentu udržiavali osem až deväť gólové vedenie, ktoré v závere ešte natiahli. Po presnom zásahu Gamráta v 45. minúte po prvýkrát v stretnutí viedli o desať gólov - 29:19. WinLand aj naďalej kontroloval priebeh hry a hosťom nedal ani šancu pomyslieť na lepší výsledok. Dve minúty pred koncom dosiahli domáci hádzanári jubilejný štyridsiaty gól, o ktorý sa postaral Petrov. WinLand tak v dohrávanom stretnutí prekvapil vysokou dvanásťgólovou výhrou a prvýkrát vo svojej extraligovej histórii dosiahli jeho hráči streleckú métu štyridsať gólov.

HC winLand Michalovce - HK Topoľčany  41:29 (19:12)

Pok. hody: 2/2 - 5/1. Vylúčení: 3 - 2. Rozhodovali: Daňo, Sabol. Divákov: 320.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 5, Regenda 1, Kocák 6, Cibere, Kohút 4, Gamrát 7, Petrov 8/1, Huňady 7/1, Tibulevyč 3.

Topoľčany: Drápal, Meluš - Bačik 3, Valent 8/1, Kopecký, Doskočil, Masaryk 2, Kľačanský 1, Ivanytsia, Briatka 1, Kružík 6, Cigáň 4, Kovačech 2, Jadroň 2, Ďurček, Halo.