Juniorky Iuventy zdolali Banskú Bystricu

Dnes sa v Chemkostav aréne predstavili dve mládežnícke družstvá Iuventy. Mladšie dorastenky zdolali Vranov 45:27 (21:15). Darilo sa aj juniorkám, ktoré v šlágri 4. kola I.ženskej ligy zdolali Banskú Bystricu 43:36 (24:15)

Diváci v Chemkostav Aréne videli viac ako priemerné prvoligové stretnutie. Začiatok mali lepší hostky, ktoré po dvoch góloch svojej hrajúcej trénerky Moniky Kollárovej viedli - 0:2. Až potom sa naplno rozbehli aj domáce, ktoré nastúpili s piatimi hráčkami prvého tímu. V 6. minúte viedla Iuventa po góle Vargovej 3:2, o dve minúty neskôr už bolo po presnom zásahu Horňákovej 6:3. Michalovské juniorky v prvom polčase aj naďalej kontrolovali priebeh hry. Bystričankám sa síce podarilo znížiť na 6:5, no Iuventa sa šnúrou troch gólov v 11. minúte dostala do vedenia 9:5. V trinástej minúte síce najlepšia strelkyňa Stredoslováčok Lapinová znížila na 9:7, no o tri minúty neskôr už Iuventa viedla opäť o štyri góly, keď sa presadila Bačíková - 12:8. Iuventa aj naďalej pokračovala vo svojej hre a po rýchlom protiútoku Hollej v 22. minúte viedla o sedem gólov - 17:10. V závere prvého polčasu domáce hráčky ešte vystupňovali tempo a po góle Vargovej sa dostali do deväťgólového vedenia - 23:14.  Deväťgólový rozdiel ostal až do konca prvého polčasu.

V druhom dejstve sa obraz hry miernel zmenil, keď sa do zápasu viac dostali aj hostky. Iuventa sa síce v 33. minúte dostala prvýkrát do desaťgólového rozdielu, keď po presnom zásahu Hollej bol stav 27:17. Bolo to však poslednýkrát, čo Iuventa viedla takýmto rozdielom. Bystrici sa totiž podarilo výsledok skorigovať aj vďaka tomu, že domáci tréner v druhom dejstve prestriedal základnú zostavu. Hosťujúcim hráčkam sa podarilo znížiť v 40. minúte gólom Lapinovej na päťgólový rozdiel - 30:25. Na tento stav zareagovala domáca lavička oddychovým časom, ktorý Iuvente značne prospel. Šnúrou troch gólov totiž domáce hádzanárky definitívne naklonili misky váh na svoju stranu a potom v pohode doviedli zápas do víťazného konca.

Michalovce - Banská Bystrica 43:36 (24:15)

Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené: 4 - 3. Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov.

IUVENTA: S. Kolesárová, Medveďová - V. Kišiková, Habánková, Ujhelyová, Nemčíková, R. Vargová 4, Nagyová 4, Bačíková 7/1, Hollá 7, Lazorová 1, Hvostaľová 6/1, Babuková 1, Kocanová 1, Horňáková 6, Rebičová 6.

ŠKP: Sládeková - Laurová 1, K. Lapinová 11/3, Kollárová 6, Tóthová 4, Hájičková 6, Prnová 2, Žišková 4, Púchyová 2, Balent-Nováková.

Michalovce - Vranov nad Topľou 45:27 (21:15)

Pok. hody: 4/3 - 5/4, vylúčené: 7 - 3. Rozhodovali: Klimko a Klus - 50 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Barátová 4/2, Lešková 3/1, Musilová 2, D. Kolesárová 1, Chorovská 1, Ščerbáková 2, Paľová, Kniežová 10, Filipová 1, Šimková 7, Soročinová 5, Danková 7, Etfleischová 2.

MŠK: Musáková, Grecová - Duranská 4, Džuganová 3, Fedorová, Kocanová 3, Masicová, Iľková 9/4, Nemčíková 2, Eštoková 1, Fotulová 5, Galajdová.