HC winLand s tesnou prehrou

Hádzanári HC winLand Michalovce prehrali v 11. kole Tipos Extraligy na pôde Považskej Bystrice tesne 25:26 (13:13). Považania sa tak predrali na druhé miesto v tabuľke, kde nahradili práve michalovský winLand. Po tomto kole nasleduje v Tipos Extralige reprezentačná prestávka, ktorú vyplní zápas Slovenska s Chorvátskom a Maďarskom. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa doma predstavia až po nej, keď v 12. kole privítajú v stredu 7. novembra o 18.00 Nové Zámky.

Patrik Hruščák zaznamenal desať gólov

Michalovčania nastúpili na tento zápas nielen bez dlhodobo zraneného Sadového, ale aj bez Tibulevyča. V úvode stretnutia sa viac darilo domácim, ktorí sa v 10. minúte po góle M. Kozáka dostali do päťgólového vedenia - 7:2. WinLand však zabojoval a o osem minút neskôr bol po presnom zásahu Hruščáka už stav vyrovnaný - 8:8. Následne sa oba tímy naťahovali o každý jeden gól. Preto sa nemožno čudovať, že prvý polčas skončil remízou - 13:13. Druhý polčas odštartoval dvoma gólmi domáci Firit - 15:13. Dvojgólové vedenie si Považania udržiavali do 39. minúte, keď po presnom zásahu Ďurajku viedli - 17:15. Potom ale winLand vyhral následnú desaťminútovku 7:3 a po góle Hruščáka jeho hráči viedli v 50. minúte - 22:20. Domáci síce znížili Firitom na 21:22, no winLand odpovedal dvoma gólmi Hruščáka a Gamráta - 21:24. Zdalo sa tak, že Michalovčania môžu na druhej priečke tabuľky ostať aj po tomto zápase. Bohužiaľ, záver zápasu vyšiel lepšie domácim. Tí poslednú sedemminútovku vyhrali 5:1 a po góle Ďurajku v predposlednej minúte zvíťazili o jeden gól - 26:25.

MŠK Považská Bystrica - HC winLand Michalovce 26:25 (13:13)
P. Bystrica: Biel, Kovačin - Cifra, Firit 8, Sapák 3, Adamčík, Ďurajka 3, Kostelanský 2, Zdráhala 5/3, Korňan, Vallo 3, Hároník, Kozák J. 1, Gardian, Kozák M. 1.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher 4, Hruščák 10, Regenda, Frajkor, Kocák 1, Cibere, Gamrát 2, Petrov 7, Huňady 1, Géci.

Pok. hody: 3/3 - 1/0. Vylúčení: 3 - 4. ČK: 1 - 0 (51. Adamčík - za 3. vylúčenia). Rozhodovali : Brunovský, Čanda.