HC winLand stratil víťazstvo v samom závere

Hádzanári HC winLand sa počas víkendu predstavili na pôde Považskej Bystrice, kde odohrali priamy zápas o druhé miesto v tabuľke. Spočiatku to vyzeralo tak, že zverenci trénera Ľuboša Hudáka budú úspešní, keď ešte osem minút pred koncom viedli o tri góly (21:24).  Záverečné minúty ale vyšli lepšie domácim, ktorí nakoniec vydolovali dva šťastné body za víťazstvo 26:25.  V stretnutí sa darilo dvom strelcom winLandu, keď Patrik Hruščák zaznamenal desať presných zásahov a Oleksander Petrov sedem. Najbližší týždeň má Tipos Extraliga reprezentačnú prestávku, ktorú vyplnia dva zápasy reprezentácie SR v stredu 31. októbra proti Chorvátsku v Osijeku a potom v nedeľu 4. novembra v Prešove proti Maďarsku. Reprezentačnú pozvánku dostal aj ľavoruký bombardér HC winLand Patrik Hruščák. Tipos Extraliga bude najbližšie pokračovať v stredu 7. novembra, kedy HC winLand o 18.00 privíta Nové Zámky.

Patrik Hruščák sa desiatimi strelenými gólmi predral na čele tabuľky kanonierov

Víťazstvo mali na dosah

Muži HC winLand cestovali do Považskej Bystrice po troch domácich výhrach, s cieľom potvrdiť druhú priečku v tabuľke. To sa im nakoniec nepodarilo a po prehre 25:26 (13:13) ich na striebornej priečke vymenili práve Považania. „Každá prehra sa hodnotí ťažko, hlavne taká, kedy máte body na dosah,“ uviedol na margo nešťastnej prehry kanonier HC winLand Patrik Hruščák. Ten určite vie o čom rozpráva. WinLandu síce utiekol úvod stretnutie, keď jeho hráči prehrávali aj o päť gólov (2:7), no potom boli na dlhšiu dobu na palubovke lepším tímom. Do polčasu sa im podarilo vyrovnať a ešte osem minút pred koncom viedli o tri góly (21:24 aj 23:25). V závere im ale došli sily a to domáci využili na tesné víťazstvo. „Takéto prehry sú na šľak trafenie. Mali sme dva body na dosah, no nakoniec sme domov odchádzali naprázdno. Úvod stretnutia nám vôbec nevyšiel. Možno to pripísať tomu, že cesta do Považskej je z Michaloviec veľmi dlhá. Aj preto sme sa zo začiatku hľadali. Potom sme ale predviedli dobrý výkon a výsledok otočili. Záver ale patril domácim. Viedli sme aj o tri góly, no bohužiaľ vlastnými chybami, sme víťazstvo neudržali. Je to škoda, pretože sme boli blízko k víťazstvu na pôde, kde sa v tejto sezóne nevyhráva. Sú to pre nás stratené body,“ dodal odchovanec košickej hádzanej, ktorý konto domácich brankárov zaťažil desiatimi gólmi.

Reprezentačná pozvánka ho potešila

Po doch anglických týždňoch si tentoraz hráči HC winLand odpočinú Tento týždeň totiž Tipos Extraligu preruší reprezentačná prestávka. Počas nej sa slovenskí reprezentanti stretnú v kvalifikácii o postu na ME 2014 najskôr v stredu 31. októbra v Osijeku s Chorvátskom a potom v nedeľu 4. novembra privítajú v Prešove Maďarov. Je potešiteľné, že reprezentačnú pozvánku dostal aj zástupca HC winLand, konkrétne ľavoruký bombardér Patrik Hruščák. Ten v nominácii nahradil zraneného Daniela Vala. „Som veľmi rád, že si na mňa tréner Dávid spomenul. Reprezentačná pozvánka ma potešila. Určite mi k nominácii pomohli aj výkony v michalovskom drese. Na stretnutia s kvalitnými súpermi, ako sú Maďari a Chorváti sa veľmi teším,“ poznamenal momentálne najlepší strelec Tipos Extraligy, ktorý sa stal po Tomášovi Urbanovi druhým hráčom HC winLand s reprezentačnou pozvánkou. My len dodajme, že Hruščák naposledy reprezentoval na Majstrovstvách Európy 2012 v Srbsku, kde ešte mužov viedol Zoltán Heister. Pri družstve Petra Dávida to bude pre tohto odchovanca košickej hádzanej premiéra.

Výsledky 11. kola Tipos Extraligy:

MŠK Považská Bystrica - HC winLand Michalovce 26:25 (13:13), 1. MHK Košice - Slovan Modra 30:20 (14:10), HC Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 30:29 (11:13), Tatran Prešov - HK Topoľčany 36:24 (17:10). Voľno mal Hlohovec.